Pribaltika- 4 stolice PROMEM- Ryga-Tallin-Sztokholm-Helsinki

Pribaltika- 4 stolice PROMEM- Ryga-Tallin-Sztokholm-Helsinki

INFORMACJE OGÓLNE

Rodzaj imprezy: wycieczka promowo-autokarowa
Kraj/miejscowość: Łotwa-Estonia-Szwecja-Finlandia/ Ryga-Tallin-Sztokholm-Helsinki
Ilość dni: 6
Ilość noclegów: 4
Termin: 08-13.05.2023
Wyżywienie: HB z możliwością rezygnacji z obiadokolacji
Transport: prom+ autokar
Cena: od 795,00zł+ 310Euro

KOMUNIKAT

RAMOWY PROGRAM

1 dzień Wyjazd z Wrocławia ( Parking Biedronki ul.Przedwiośnie 1) o godz. 15.00, z Oleśnicy ( hotel Perła) o godz. 15.30. Przejazd do stolicy Łotwy- Rygi ( ok. 1000km). Po drodze regularne postoje., w tym postój na śniadanie i toaletę poranną.
2 dzień Przyjazd do Rygi w godzinach przedpołudniowych. Zwiedzanie z przewodnikiem łotewskiej stolicy, nawiązującej historią i wyglądem do dawnych tradycji hanzeatyckich. Objazd miasta autokarem – stara i nowa Ryga, wizyta w dzielnicy secesyjnych kamienic wpisanych na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Spacer po starówce: Zamek, kościół polski pw. Matki Bożej Bolesnej i polska uliczka, katedra luterańska, katedra katolicka, symbol miasta – średniowieczne kamienice „Trzej Bracia”, domy Gildii, dawny klasztor dominikański, Ratusz i Dom Bractwa Czarnogłowych. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do estońskiej stolicy ( ok. 350 km). Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem: objazd miasta autokarem, z okien którego podziwiać można m.in. : park Kadriorg z pałacem wybudowanym przez Piotra Wielkiego, Pirita z ruinami klasztoru sióstr Brygidek, objazd murów obronnych Starego Miasta. Spacer po starówce, stanowiącej prawdziwą perełkę wśród krajów nadbałtyckich. Spacer po Starym Mieście: Miasto Górne z dawnym zamkiem krzyżackim, obecna siedziba parlamentu estońskiego, sobór prawosławny Aleksandra Newskiego, katedra Marii Panny będąca najstarszym kościołem Estonii z unikatową kolekcją herbów rodowych, platformy widokowe. Następnie zwiedzanie Dolnego Miasta a w nim m.in.: .: Ulica Krótka i Długa Noga, dzielnica niemiecka z kościołem Św. Mikołaja, Plac Ratuszowy ze średniowiecznym Ratuszem i Apteką Ratuszową , Ulica Długa z siedzibami Gildii i Domem Bractwa Czarnogłowych. Ewentualnie Brama Morska z tablicą upamiętniającą ucieczkę polskiego statku „Orzeł”, Trzy Siostry, kościół św. Olafa,. Przejazd na terminal promowy- zaokrętowanie na prom Tallink Silja Line- statek Baltic Queen ( https://en.tallink.com/en/baltic-queen-tallink-cruise-ship-stockholm-tallinn) – komfortowy prom typu cruiser z pokładami Cargo. Na pasażerów promu czekają liczne atrakcje w formie występów artystycznych, pokazów, dyskotek oraz bogata oferta barów, restauracji i sklepów oraz strefa SPA ( SPA płatne dodatkowo) Obiadokolacja bufetowa na statku- urozmaicony, obfity bufet z zimnymi i ciepłymi daniami, napojami bezalkoholowymi oraz piwem i winem no limit.. Możliwość korzystania z rozrywek i zabawy podczas nocnego rejsu do Sztokholmu. Nocleg na promie.
4 dzień. Śniadanie bufetowe na promie. Przypłynięcie do Sztokholmu. Wyokrętowanie. Zwiedzanie królewskiej stolicy Szwecji, największego i zarazem najpiękniejszego miasta kraju, położonego częściowo na stałym lądzie, częściowo na 14 wysepkach zatoki Saltsjön i połaqczone 53 mostami, dzięki czemu zyskało sobie miano “Wenecji Północy”. Zwiedzimy m.in Wyspę Muzeów ( Djurgården) – z siedzibami Muzeum Waza niezwykle intersujące muzeum tylko jednego, ale niezwykłego eksponatu, Muzeum Nordyckie, Muzeum ABBY oraz Gröna Lund Tivioli, czyli wesołym miasteczkiem, sztokholmskie Stare Miasto ( Gamla Stan) , gromadzi wyjątkowe zabytki, w tym pochodzący z przełomu XVII i XVIII wieku Zamek Królewski, Storkyrkan, czyli Katedrę- najstarszą ze świątyń na Starym Mieście, której obecna elewacja jest pięknym przykładem sztuki barokowej a samą świątynię wykorzystywano do wielu koronacji królewskich, wesel i pogrzebów, Riddarhuset, czyli Dom Rycerstwa i Szlachty, Stadshuset czyli Ratusz, Riddarholmskyrkan, pięknie zachowany średniowieczny kościół, z grobami wielu szwedzkich królów i królowych oraz dzielnicę Södermalm – miejsce, w którym znajdują się najstarsze budynki w Sztokholmie: drewniane stare chaty stojące pomiędzy tętniącymi życiem kawiarniami, klubami i sklepikami.
Przejazd na terminal promowy. Zaokrętowanie na prom do Helsinek- statek Silja Symphony ( https://en.tallink.com/en/silja-symphony-siljaline-cruise-ship) . Bogata obiadokolacja bufetowa z piwem i winem no limit. Korzystanie z wieczornych i nocnych rozrywek na promie. Nocleg na promie.

5.dzień
Śniadanie bufetowe na promie. Przypłynięcie do Helsinek . Wyokrętowanie. Zwiedzanie stolicy Finlandii: spacer po historycznym centrum-port południowy z nabrzeżem, tradycyjny fiński targ- Kauppatori, Pałac Prezydencki, Stockmann- największy dom towarowy Skandynawii, secesyjny dworzec kolejowy, klasycystyczny Plac Senacki z katedrą luterańską, Sobór Uspieński, katedra katolicka pw . Św. Henryka , Tempelinaukio- kościół wykuty w skale ze świetną akustyką wnętrza. Czas wolny. Przejazd na terminal promowy. Przeprawa promowa do Tallina- rejs shuttle Tallink Silja Line – super nowoczesny statek Megastar (https://en.tallink.com/en/tallink-shuttle-megastar-helsinki-tallinn-helsinki) z obiadokolacją bufetową – z piwem i winem no limit ( rejs w godz. 19.30-21.30. Przejazd do hotelu. Nocleg.

6.dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze wizyta Runadale – zwiedzanie barokowego pałacu stanowiącego najwspanialszy zabytek architektury barkowej na Łotwie, zwanego Małym Wersalem. Przyjazd w godzinach nocnych.

TERMINY i CENNIK

08-13,05,2023
Cena:
795,00 zł + 310 Euro– kabiny 4-sobowe na promach ( zajęte przez 4 osoby), pokoje 20osobowe w hotelach
795,00 zł+ 335 Euro– kabiny 3-osobowe na promach ( zajęte przez 3 osoby), w hotelu w Rydze pokój 3-osobowy, w Tallinie pokoje 2-osobowy i 1-osobowy
795,00 zł+ 370 euro – kabiny 2-osobowe na promach, pokoje 2-osobowe w hotelach

REZERWACJA I PŁATNOŚCI

Rezerwacji należy dokonać poprzez przesłanie na adres: biuro@happybus.pl skanu lub zdjęcia wypełnionego i podpisanego formularza umowy-zgłoszenia oraz wpłatę zaliczki w wysokości 350,00 zł /osoba. Formularz znajduje się w zakładce DRUKI. https://happybus.pl/index.php/druki/
Dopłata do ceny całkowitej w terminie do 14 dni przed rozpoczęciem imprezy,

ŚWIADCZENIA

Cena zawiera

 • przejazd komfortowym autokarem
 • zakwaterowanie : 4 noclegi , w tym 2 noclegi w hotelach i 2 noclegi na promach:
 • 1 nocleg w Hotelu Bellevue **** w Rydze
  rejs nocny na trasie Tallin-Sztokholm (statek: Baltic Queen)- kabiny wewnętrzne wg zamówienia
  rejs nocny ze śniadaniem bufetowym na trasie Sztokholm-Helsinki (statek: Silja Symphony)- kabiny wewnętrzne wg zamówienia
  1 nocleg w hotelu Hestia Susi- standard 3*

 • Rejs dwugodzinny na trasie Helsinki-Tallin- shuttle Tallink (statek: Megastar), godz 19.30-21.30
 • Wyżywienie: 4 śniadania bufetowe ( urozmaicony, bogaty bufet), 4 obiadokolacje w tym 3 obiadokolacje bufetowe z bogatym menu ( ciepłe, zimne dania i zakąski, sałaty, desery, piwo, wino, napoje bezalkoholowe w wersji nielimitowanej)
 • Opieka pilota-przewodnika
 • Opłaty portowe, opłaty drogowe i parkingowe
 • Ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA

Dodatkowo płatne:

 • biletów wstępu- około 60 Euro/osoba
 • opłaty za zestawy tour guide- obowiązkowo ( 12 Euro/osoba)
 • obowiązkowej ustawowej opłaty na TFG i TFP- 20zł/osoba
 • napojów do obiadokolacji w Rydze

ZNIŻKI

UWAGA! Istnieje możliwość rezygnacji z pakietu obiadokolacji. Cena obniży się o 140,00 Euro/osoba za pakiet 3 obiadokolacji bufetowych na promie i 1 obiadokolację w Rydze.

GALERIA

FORMULARZ KONTAKTOWY

  Transport Osobowy Mechanika Pojazdowa

  HAPPY BUS Marek Kieryk
  Adres: Cieśle 14i, 56-400 Oleśnica
  NIP 911-102-62-43
  REGON: 930335410
  Organizator Turystyki nr zezwolenia 443/33/2010

  Konto bankowe:
  NEST BANK
  80 2530 0008 2056 1064 4176 0001

  Telefon, Email:
  tel. 601987675, tel.. 601760297
  e-mail: biuro@happybus.pl

  Drodzy Klienci!

  W okresie 15-27.02.2023 przebywamy na urlopie.

  Kontakt możliwy jest wyłącznie poprzez e-mail, na wiadomości odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe.

  Przepraszamy za utrudnienia!