4 stolice BAŁTYCKIE PROMEM- Ryga-Tallin-Sztokholm-Helsinki

4 stolice BAŁTYCKIE PROMEM- Ryga-Tallin-Sztokholm-Helsinki

INFORMACJE OGÓLNE

Rodzaj imprezy: wycieczka promowo-autokarowa
Kraj/miejscowość: Łotwa-Estonia-Szwecja-Finlandia/ Ryga-Tallin-Sztokholm-Helsinki
Ilość dni: 6
Ilość noclegów: 4
Termin: 09-14/15.09.2024
Wyżywienie: HB z możliwością rezygnacji z obiadokolacji
Transport: prom+ autokar
Cena: od 1650,00zł+ 200,00Euro + 20zł TFG i TFP
POSZUKIWANA PANI NA DOKWATEROWANIE

KOMUNIKAT

UWAGA!
Cena zależy od wyboru kabiny.
Podczas dokonywania rezerwacji dla 2 osób automatycznie zostanie przypisana cena kabiny 2-osobowej, przy rezerwacji dla 3-osób – kabiny 3-osobowej, dla 4-osób kabiny 4-osobowej.
Jedna rezerwacja=1 kabina.
W przypadku rezerwacji dla 4 osób , decydujących się na kabiny 2-osobowe należy dokonać 2 osobnych rezerwacji!
Cena w przypadku kabiny 2-osobowej i pokoju 2-osobowego– 2150,00zł+200Euro/osoba ( Euro płatne w autokarze)
Cena w przypadku kabiny 3-osobowej i pokoju 3-osobowego– 1850,00zł+200Euro/osoba ( Euro płatne w autokarze)
Cena w przypadku kabiny 4-osobowej a w hotelu 2 pokoi 2-osobowych– 1650,00zł+200euro/osoba ( euro płatne w autokarze)
Do ceny z PLN system automatycznie dolicza obowiązkowe opłaty na TFG i TFP
UWAGA! WAŻNE przed dokonaniem rezerwacji!
Rezerwacji dokonuje się automatycznie przez kliknięcie przycisku „Rezerwuj” przy wybranym terminie i wypełnienie pojawiającego się formularza. Należy dokładnie przeczytać i zaznaczyć odpowiednie pola wyboru przy dobrowolnych dopłatach.
OWU i inne załączniki pobierają się w formie PDF.
Po dokonaniu rezerwacji otrzymają Państwo natychmiast wiadomość e-mail z systemu wraz z załącznikami , w tym z umową. Umowa jest szyfrowana. Proszę najpierw przeczytać otrzymaną wiadomość, aby otworzyć umowę.
Rezerwacje przyjmowane są dla poszczególnych pokoi. Każda rezerwacja oznacza jeden pokój. Jeżeli system nie przyjmuje rezerwacji dla 3 lub 4 osób, oznacza to, że pokoje 3 i 4-osobowe nie są dostępne. Należy wybrać inną opcję, np. dokonać dwóch rezerwacji po 2 osoby.
To naprawdę jest bardzo proste!!! Przekonaj się i zarezerwuj swoją wycieczkę!
BARDZO WAŻNE- Państwa adres e-mail i daty urodzenia muszą być wpisane poprawnie!
Wraz z umową otrzymają Państwo indywidualny numer rachunku bankowego, na który należy wpłacić zaliczkę w ciągu 72 godzin od dokonania rezerwacji. Termin wpłaty oznacza datę zaksięgowania wpłaty na naszym koncie a nie datę wykonania przelewu! Proszę nie przesyłać potwierdzenia dokonania wpłaty.
W przypadku braku wpłaty na rachunku w wyznaczonym terminie system automatycznie anuluje rezerwację i miejsca wrócą do sprzedaży, będą mogły zostać zarezerwowane przez inną osobę.

RAMOWY PROGRAM

1 dzień Wyjazd z Wrocławia ( Parking Biedronki ul.Przedwiośnie 1) o godz. 19.00, z Oleśnicy ( hotel Perła) o godz. 19.30. Przejazd do stolicy Łotwy- Rygi ( ok. 1000km). Po drodze regularne postoje., w tym postój na śniadanie i toaletę poranną. 2 dzień Przyjazd do Rygi w godzinach przedpołudniowych. Zwiedzanie z przewodnikiem łotewskiej stolicy, nawiązującej historią i wyglądem do dawnych tradycji hanzeatyckich. Objazd miasta autokarem – stara i nowa Ryga, wizyta w dzielnicy secesyjnych kamienic wpisanych na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Spacer po starówce: Zamek, kościół polski pw. Matki Bożej Bolesnej i polska uliczka, katedra luterańska, katedra katolicka, symbol miasta – średniowieczne kamienice „Trzej Bracia”, domy Gildii, dawny klasztor dominikański, Ratusz i Dom Bractwa Czarnogłowych. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do estońskiej stolicy ( ok. 350 km). Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem: objazd miasta autokarem, z okien którego podziwiać można m.in. : park Kadriorg z pałacem wybudowanym przez Piotra Wielkiego, Pirita z ruinami klasztoru sióstr Brygidek, objazd murów obronnych Starego Miasta. Spacer po starówce, stanowiącej prawdziwą perełkę wśród krajów nadbałtyckich. Spacer po Starym Mieście: Miasto Górne z dawnym zamkiem krzyżackim, obecna siedziba parlamentu estońskiego, sobór prawosławny Aleksandra Newskiego, katedra Marii Panny będąca najstarszym kościołem Estonii z unikatową kolekcją herbów rodowych, platformy widokowe. Następnie zwiedzanie Dolnego Miasta a w nim m.in.: .: Ulica Krótka i Długa Noga, dzielnica niemiecka z kościołem Św. Mikołaja, Plac Ratuszowy ze średniowiecznym Ratuszem i Apteką Ratuszową , Ulica Długa z siedzibami Gildii i Domem Bractwa Czarnogłowych. Ewentualnie Brama Morska z tablicą upamiętniającą ucieczkę polskiego statku „Orzeł”, Trzy Siostry, kościół św. Olafa,. Przejazd na terminal promowy- zaokrętowanie na prom Tallink Silja Line- statek Baltic Queen ( https://en.tallink.com/en/baltic-queen-tallink-cruise-ship-stockholm-tallinn) – komfortowy prom typu cruiser z pokładami Cargo. Na pasażerów promu czekają liczne atrakcje w formie występów artystycznych, pokazów, dyskotek oraz bogata oferta barów, restauracji i sklepów oraz strefa SPA ( SPA płatne dodatkowo) Obiadokolacja bufetowa na statku- urozmaicony, obfity bufet z zimnymi i ciepłymi daniami, napojami bezalkoholowymi oraz piwem i winem no limit.. Możliwość korzystania z rozrywek i zabawy podczas nocnego rejsu do Sztokholmu. Nocleg na promie. 4 dzień. Śniadanie bufetowe na promie. Przypłynięcie do Sztokholmu. Wyokrętowanie. Zwiedzanie królewskiej stolicy Szwecji, największego i zarazem najpiękniejszego miasta kraju, położonego częściowo na stałym lądzie, częściowo na 14 wysepkach zatoki Saltsjön i połaqczone 53 mostami, dzięki czemu zyskało sobie miano “Wenecji Północy”. Zwiedzimy m.in Wyspę Muzeów ( Djurgården) – z siedzibami Muzeum Waza niezwykle intersujące muzeum tylko jednego, ale niezwykłego eksponatu, Muzeum Nordyckie, Muzeum ABBY oraz Gröna Lund Tivioli, czyli wesołym miasteczkiem, sztokholmskie Stare Miasto ( Gamla Stan) , gromadzi wyjątkowe zabytki, w tym pochodzący z przełomu XVII i XVIII wieku Zamek Królewski, Storkyrkan, czyli Katedrę- najstarszą ze świątyń na Starym Mieście, której obecna elewacja jest pięknym przykładem sztuki barokowej a samą świątynię wykorzystywano do wielu koronacji królewskich, wesel i pogrzebów, Riddarhuset, czyli Dom Rycerstwa i Szlachty, Stadshuset czyli Ratusz, Riddarholmskyrkan, pięknie zachowany średniowieczny kościół, z grobami wielu szwedzkich królów i królowych oraz dzielnicę Södermalm – miejsce, w którym znajdują się najstarsze budynki w Sztokholmie: drewniane stare chaty stojące pomiędzy tętniącymi życiem kawiarniami, klubami i sklepikami.
Przejazd na terminal promowy. Zaokrętowanie na prom do Helsinek- statek Silja Symphony lub Silja Serenade( https://en.tallink.com/en/silja-symphony-siljaline-cruise-ship) . Bogata obiadokolacja bufetowa z piwem i winem no limit. Korzystanie z wieczornych i nocnych rozrywek na promie. Nocleg na promie.
5.dzień
Śniadanie bufetowe na promie. Przypłynięcie do Helsinek . Wyokrętowanie. Zwiedzanie stolicy Finlandii: spacer po historycznym centrum-port południowy z nabrzeżem, tradycyjny fiński targ- Kauppatori, Pałac Prezydencki, Stockmann- największy dom towarowy Skandynawii, secesyjny dworzec kolejowy, klasycystyczny Plac Senacki z katedrą luterańską, Sobór Uspieński, katedra katolicka pw . Św. Henryka , Tempelinaukio- kościół wykuty w skale ze świetną akustyką wnętrza. Czas wolny. Przejazd na terminal promowy. Zaokrętowanie na prom Tallink Silja Line- Silja Victoria I (https://en.tallink.com/en/victoria-tallink-cruise-ship ) Obiadokolacją bufetową – z piwem i winem no limit . Korzystanie z oferty rozrywkowo-handlowej na promie. nocleg. .
6.dzień
Śniadanie. Wyokrętowanie z promu około 8.00*. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze wizyta Runadale – zwiedzanie barokowego pałacu stanowiącego najwspanialszy zabytek architektury barkowej na Łotwie, zwanego Małym Wersalem. Przyjazd w godzinach nocnych ( nad ranem kolejnego dnia)

TERMINY i CENNIK

ŚWIADCZENIA

Cena zawiera

 • przejazd komfortowym autokarem
 • zakwaterowanie : 4 noclegi , w tym 1 nocleg w hotelu i 3 noclegi na promach:
 • 1 nocleg w Hotelu Bellevue **** w Rydze
  rejs nocny na trasie Tallin-Sztokholm (statek: Baltic Queen)- kabiny wewnętrzne wg zamówienia
  rejs nocny ze śniadaniem bufetowym na trasie Sztokholm-Helsinki (statek: Silja Symphony lub Serenade))- kabiny wewnętrzne wg zamówienia
  rejs nocny ze śniadaniem bufetowym na trasie Helsinki-Tallin ( Silja VictoriaI)- kabiny wewnetrzne wg zamówienia

 • Wyżywienie: 4 śniadania bufetowe ( urozmaicony, bogaty bufet), 4 obiadokolacje w tym 3 obiadokolacje bufetowe z bogatym menu ( ciepłe, zimne dania i zakąski, sałaty, desery, piwo, wino, napoje bezalkoholowe w wersji nielimitowanej)
 • Opieka pilota-przewodnika
 • Opłaty drogowe
 • Ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA

Dodatkowo płatne:

 • opłat portowych, parkingowych, biletów wstępu i kosztów realizacji programu- obowiązkowo płatne u pilota 220 Euro/osoba
 • opłaty za zestawy tour guide- obowiązkowo płatne u pilota ( 12 Euro/osoba)
 • obowiązkowej ustawowej opłaty na TFG i TFP- 20zł/osoba- doliczone przez system rezerwacyjny do ceny imprezy
 • napojów do obiadokolacji w Rydze

UWAGA. Miejsca w autokarze przydzielane są wg kolejności zgłoszeń. Wybór konkretnego miejsca możliwy jest za dodatkową opłatą 80zł/osoba.

ZNIŻKI

UWAGA! Istnieje możliwość rezygnacji z pakietu obiadokolacji. Cena obniży się o 140,00 Euro/osoba za pakiet 3 obiadokolacji bufetowych na promie i 1 obiadokolację w Rydze.

GALERIA

FORMULARZ KONTAKTOWY

  Transport Osobowy Mechanika Pojazdowa

  HAPPY BUS Marek Kieryk
  Adres: Cieśle 14i, 56-400 Oleśnica
  NIP 911-102-62-43
  REGON: 930335410
  Organizator Turystyki nr zezwolenia 443/33/2010

  Konto bankowe:
  NEST BANK
  80 2530 0008 2056 1064 4176 0001

  Telefon, Email:
  tel. 601987675, tel.. 601760297
  e-mail: biuro@happybus.pl

  Szanowni Państwo,

  Informujemy, że w dniach 21.06-11.07.2024 przebywamy z grupami poza strefą Unii Europejskiej. Kontakt telefoniczny z nami w tym okresie będzie niemożliwy.

  Prosimy o przesyłanie wiadomości e-mail, Messenger, WhatsApp

  Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.

  System rezerwacyjny działa bez zakłóceń

  Za utrudnienia przepraszamy.