GRUZJA 2022- Od Kazbegi do Batumi

GRUZJA 2022- Od Kazbegi do Batumi

INFORMACJE OGÓLNE

Rodzaj imprezy: Wycieczka objazdowa
Kraj/miejscowość: Gruzja/ Tbilisi- Mccheta- Kazbegi- Gori-Upliscyche- Signagi- Jaskinia Prometeusza- Gelati- Batumi
Ilość dni: 8
Ilość noclegów: 7
Termin: 18-25.10.2022
Wyżywienie:HB wg programu
Transport: samolot/autokar
Cena: 1950zł bez biletu lotniczego
OSTATNIE 4 MIEJSCA!!!!
UWAGA! ZMIANA LOTNISKA PRZYLOTU PRZEZ LINIĘ LOTNICZĄ WIZZAIR NIE WPŁYWA NA REALIZACJE WYCIECZKI!- PIERWSZY NOCLEG ZAMIAST W KUTAISI BĘDZIE W TBILISI- to jest korzystna zmiana programu!!!!

KOMUNIKAT

UWAGA! Zakup biletu lotniczego we własnym zakresie. Lot linii WizzAir na trasie Wrocław- Kutaisi, Kutaisi-Wrocław.
Przed wyjazdem należy zapoznać się z zasadami wjazdu do Gruzji związanymi z ograniczeniami pandemicznymi spowodowanymi szerzeniem się Sars-Cov-2.
Do wjazdu na teren Gruzji nie jest wymagane posiadanie paszportu, wjazd możliwy jest za okazaniem ważnego dowodu osobistego.
Z uwagi na brak możliwości bezkosztowego zwrotu biletów lotniczych zalecamy rozważenie wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. Koszt składki ubezpieczeniowej wynosi ok.4,5% ceny biletu lub ceny imprezy turystycznej.
UWAGA! Należy pamiętać, że częste, powtarzalne sprawdzanie cen biletów lotniczych na danej trasie będzie powodowało wzrost tych cen!!!!

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1.
Zbiórka na lotnisku we Wrocławiu 2 godziny przed godzina odlotu. Przylot do Kutaisi, Tbilisi, transfer do hotelu. Nocleg.
Dzień 2.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Tbilisi. Zwiedzanie stolicy Gruzji: starego miasta oraz najważniejszych zabytków miasta – twierdzy Narikala, na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta, z twierdzy natomiast otwiera się przepiękny widok na całą stolicę; Abanotubani (dzielnica łaźni siarkowych), kręte, pełne wyjątkowego uroku uliczki starego Tbilisi, najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni (XVII w.), oraz najstarsza cerkiew Tbilisi – Anczischati (VII w.). Tradycyjna obiadokolacja folklorystyczna z pokazem tańców ludowych. Przejazd do hotelu w Tbilisi. Zakwaterowanie. Nocleg.
Dzień 3.
Śniadanie, wyjazd z Tbilisi w góry Wielkiego Kaukazu słynną Gruzińską Drogą Wojenną, aż do miejscowości Kazbegi. Jest to podróż, która zachwyci każdego cudownymi widokami na najwyższe szczyty kaukaskie. Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri, która znajduje się nad jeziorem Żinwali oraz przerwa na zdjęcia przy zabytkowym punkcie widokowym w ośrodku narciarskim Gudauri. Dojazd do miejscowości Kazbegi, wjazd samochodami terenowymi na kościół św. Trójcy Gergeti, który jest wizytówką regionu i całego kraju. Z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, obiadokolacja po drodze, nocleg w Tbilisi.
Dzień 4
Śniadanie, wyjazd na wschód kraju, do regionu Kacheti, który zwany jest “krainą wina”. Zwiedzanie przepięknego monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino – apostołka cerkwi gruzińskiej, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji już w IV wieku. Z monastyru rozciera się oszałamiający widok na dolinę Alazanską, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości Signagi, które idealne zachowane zostało od wieków XVII-XVIII. Spacer po miasteczku-muzeum, wizyta na lokalnym bazarku, gdzie kupić można domowe wina i gruzińskie smakołyki. Wizyta w domowej winnicy, gdzie zobaczyć można, jak robi się gruzińskie domowe wino, degustacja wina i czaczy (bimber gruziński) połączona obiadokolacją. Powrót do Tbilisi, nocleg.
Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd na zachód kraju. Po drodze zwiedzanie religijnego centrum Gruzji, starej stolicy Mcchety. Miasto to jest kolebką chrześcijaństwa w Gruzji, właśnie tu w IV wieku przyjęto chrześcijaństwo jako państwową religię. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli (XI w.) i monastyr Dżwari (VI w.). Następnie zwiedzanie skalnego miasta Upliscyche w mieście Gori, jest to najstarszy zabytek i najstarsze skalne miasto na terytorium Gruzji. Według źródeł historycznych, pierwsze osady tutaj pojawiły się już w II tysiącleciu p.n.e.! Miasto zaskakuje rozwiniętą, jak na tamte czasy, infrastrukturą oraz /różnorodnością jaskiń i pomieszczeń mieszkalnych. Przyjazd do hotelu w okolicy Kutaisi, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w akademii Gelati (UNESCO), gdzie jeszcze w XI-XII wieku tłumaczyli największe dzieła filozofii greckiej, a dziś zobaczyć można główną cerkiew pw. Matki Boskiej, słynącą z przepięknych kolorowych fresków oraz grób Dawida Budowniczego – najbardziej wybitnego króla Gruzji. Wyjazd w kierunku wybrzeża Morza Czarnego, do legendarnego kurortu Batumi. Po drodze zwiedzanie malowniczej, bogatej w formy skalne jaskini Prometeusza. Przyjazd do Batumi- miasta palm, pysznej adżarskiej kuchni i ciepłego morza. Krótkie zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień 7
Śniadanie. Wolny dzień w Batumi na delektowanie się wyjątkową atmosfera kurortu Morza Czarnego, smakowanie lokalnej kuchni i błogie lenistwo  Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Wrocławia. Przylot w godzinach popołudniowych.

TERMINY i CENNIK

Termin: 18.10-25.10.2022
Cena: 1950zł+ bilet lotniczy

REZERWACJA I PŁATNOŚCI

Rezerwacji imprezy turystycznej można dokonać droga mailową na adres: biuro@happybus.pl lub osobiście w siedzibie formy w Cieślach ( po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i umówieniu spotkania)
Potwierdzeniem rezerwacji jest dostarczenie- poprzez skan lub zdjęcie droga elektroniczna lub osobiście w siedzibie firmy- wyepłni9onegi i podpisanego formularza umowy zgłoszenia oraz wpłata zaliczki w wysokości 350zł.
Formularz umowy – zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej biura w zakładce “DRUKI” (https://happybus.pl/index.php/druki/)
Zakupu biletu lotniczego na trasie Wrocław-Kutaisi na dzień 18.10.2022 oraz Kutaisi Wrocław na dzień 25.10.2022 należy dokonać samodzielnie. Cena imprezy turystycznej nie obejmuje przelotu do i z Gruzji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za koszt biletów lotniczych, zmiany związane z rezerwacją biletów ze strony klienta ani za regulamin linii lotniczych..
w przypadku zmiany godzin wylotu i przylotu program imprezy turystycznej zostanie dostosowany do wprowadzonych w harmonogramie lotów zmian

ŚWIADCZENIA

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie: 7 Noclegów w hotelach 3*, w tym 3 noclegi w Tbilisi, 2 noclegi Batumi, 2 noclegi w okolicy Kutaisi
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji z winem (brak obiadokolacji w dniu przylotu), w tym jedna kolacja folklorystyczna w Tbilisi
 • Opieka pilota
 • Degustacja wina
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Samochody terenowe w Kazbegi
 • Obsługa polskojęzycznego przewodnika
 • Transport – komfortowy klimatyzowany autokar
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA

Dodatkowo płatne:

 • Biletów lotniczych na trasie Wrocław-Kutaisi i Kutaisi-Wrocław
 • Dodatkowego wyżywienia nie zawartego w programie
 • Dopłata do pokoju 1-osoboiwego 140 euro.

ZNIŻKI

GALERIA

FORMULARZ KONTAKTOWY

  Transport Osobowy Mechanika Pojazdowa

  HAPPY BUS Marek Kieryk
  Adres: Cieśle 14i, 56-400 Oleśnica
  NIP 911-102-62-43
  REGON: 930335410
  Organizator Turystyki nr zezwolenia 443/33/2010

  Konto bankowe:
  NEST BANK
  80 2530 0008 2056 1064 4176 0001

  Telefon, Email:
  tel. 601987675, tel.. 601760297
  e-mail: biuro@happybus.pl

  Drodzy Klienci!

  Kontakt telefoniczny na numer kom. 601987675 nie będzie możliwy do 15.11.2023

  Kontakt przez E-mail. WhatsApp, Messenger pozostaje bez zmian. Na wiadomości odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe.

  Przepraszamy za utrudnienia!