GRUZJA – Od Kazbegi do Batumi

GRUZJA – Od Kazbegi do Batumi

INFORMACJE OGÓLNE

Rodzaj imprezy: Wycieczka objazdowa
Kraj/miejscowość: Gruzja/ Tbilisi- Mccheta- Kazbegi- Gori-Upliscyche- Signagi- Jaskinia Prometeusza- Gelati- Batumi
Ilość dni: 8
Ilość noclegów: 7
Termin: 11-18.09.2024
Wyżywienie:HB wg programu
Transport: samolot/autokar
Cena: 3390,00zł+TFG i TFP + koszty realizacji programu

KOMUNIKAT

UWAGA !
Bilet lotniczy obejmuje: odprawę na stanowisku odpraw priorytetowych, pierwszeństwo wejścia na pokład i bagaż nierejestrowany: podręczną walizkę na kółkach o wymiarach maksymalnych 55 x 40 x 23 cm i wadze max 10 kg oraz bezpłatny bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 20 cm i wadze max.10 kg
Miejsca w samolocie przydzielane są losowo przez system rezerwacyjny linii WizzAir na 2 dni przed datą wylotu. Za dodatkową opłatą od 99 zł/lot/osoba jest możliwość zamówienia miejsca np. przy oknie lub koło innej podróżującej z nami osoby.
UWAGA! WAŻNE przed dokonaniem rezerwacji!
Rezerwacji dokonuje się automatycznie przez kliknięcie przycisku „Rezerwuj” przy wybranym terminie i wypełnienie pojawiającego się formularza. Należy dokładnie przeczytać i zaznaczyć odpowiednie pola wyboru przy dobrowolnych dopłatach.
OWU i inne załączniki pobierają się w formie PDF.
Po dokonaniu rezerwacji otrzymają Państwo natychmiast wiadomość e-mail z systemu wraz z załącznikami , w tym z umową. Umowa jest szyfrowana. Proszę najpierw przeczytać otrzymaną wiadomość, aby otworzyć umowę.
Rezerwacje przyjmowane są dla poszczególnych pokoi. Każda rezerwacja oznacza jeden pokój. Jeżeli system nie przyjmuje rezerwacji dla 3 lub 4 osób, oznacza to, że pokoje 3 i 4-osobowe nie są dostępne. Należy wybrać inną opcję, np. dokonać dwóch rezerwacji po 2 osoby.
To naprawdę jest bardzo proste!!! Przekonaj się i zarezerwuj swoją wycieczkę!
BARDZO WAŻNE- Państwa adres e-mail i daty urodzenia muszą być wpisane poprawnie!
Wraz z umową otrzymają Państwo indywidualny numer rachunku bankowego, na który należy wpłacić zaliczkę w ciągu 72 godzin od dokonania rezerwacji. Termin wpłaty oznacza datę zaksięgowania wpłaty na naszym koncie a nie datę wykonania przelewu! Proszę nie przesyłać potwierdzenia dokonania wpłaty.
W przypadku braku wpłaty na rachunku w wyznaczonym terminie system automatycznie anuluje rezerwację i miejsca wrócą do sprzedaży, będą mogły zostać zarezerwowane przez inną osobę.

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1.
Zbiórka na lotnisku we Wrocławiu 2 godziny przed godzina odlotu. Przylot do Kutaisi. Transfer do hotelu w Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 2.
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Gruzji: starego miasta oraz najważniejszych zabytków miasta – twierdzy Narikala, na którą wjedziemy kolejką linową, co pozwoli nam na podziwianie panoramy miasta, z twierdzy natomiast otwiera się przepiękny widok na całą stolicę; Abanotubani (dzielnica łaźni siarkowych), kręte, pełne wyjątkowego uroku uliczki starego Tbilisi, najważniejsze świątynie miasta: katedra Sioni (XVII w.), oraz najstarsza cerkiew Tbilisi – Anczischati (VII w.). Zwiedzanie miejscowości Mccheta (UNESCO). Mccheta to kolebka chrześcijaństwa- to tutaj w IV w przyjęto chrześcijaństwo jako religię państwową.. Odwiedzimy najważniejsze obiekty sakralne z listy UNESCO – katedrę Sweticchoweli z XI i monastyr Dżwari z VI wieku. Tradycyjna obiadokolacja folklorystyczna z pokazem tańców ludowych. Przejazd do hotelu w Tbilisi. Nocleg.
Dzień 3.
Śniadanie, wyjazd z Tbilisi w góry Wielkiego Kaukazu słynną Gruzińską Drogą Wojenną, aż do miejscowości Kazbegi. Jest to podróż, która zachwyci każdego cudownymi widokami na najwyższe szczyty kaukaskie. Po drodze zwiedzanie malowniczej twierdzy Ananuri, która znajduje się nad jeziorem Żinwali oraz przerwa na zdjęcia przy zabytkowym punkcie widokowym w ośrodku narciarskim Gudauri. Dojazd do miejscowości Kazbegi, wjazd samochodami terenowymi na kościół św. Trójcy Gergeti, który jest wizytówką regionu i całego kraju. Z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu powrót do Tbilisi, obiadokolacja po drodze, nocleg w Tbilisi.
Dzień 4
Śniadanie, wyjazd na wschód kraju, do regionu Kacheti, który zwany jest “krainą wina”. Zwiedzanie przepięknego monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino – apostołka cerkwi gruzińskiej, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji już w IV wieku. Z monastyru rozciera się oszałamiający widok na dolinę Alazanską, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości Signagi, które idealne zachowane zostało od wieków XVII-XVIII. Spacer po miasteczku-muzeum, wizyta na lokalnym bazarku, gdzie kupić można domowe wina i gruzińskie smakołyki. Wizyta w domowej winnicy, gdzie zobaczyć można, jak robi się gruzińskie domowe wino, degustacja wina i czaczy (bimber gruziński) połączona obiadokolacją. Powrót do Tbilisi, nocleg.
Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd na zachód kraju. Zwiedzanie skalnego miasta Upliscyche w mieście Gori, jest to najstarszy zabytek i najstarsze skalne miasto na terytorium Gruzji. Według źródeł historycznych, pierwsze osady tutaj pojawiły się już w II tysiącleciu p.n.e.! Miasto zaskakuje rozwiniętą, jak na tamte czasy, infrastrukturą oraz /różnorodnością jaskiń i pomieszczeń mieszkalnych. Dojazd do Batumi, Zakwaterowanie. obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6
Śniadanie. Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie legendarnego kurortu Batumi, stolicy adżarskiego chaczapuri Wolny czas na plażowanie, odpoczynek i delektowanie się niepowtarzalną atmosferą czarnomorskiego kurortu.. Obiadokolacja i nocleg w Batumi..
Dzień 7
Śniadanie, Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Kutaisi. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta Kutaisi, podczas którego zobaczymy akademię Gelati (UNESCO), gdzie jeszcze w XI-XII wieku tłumaczyli największe dzieła filozofii greckiej, główną cerkiew pw. Matki Boskiej, która słynna jest z przepięknych kolorowych fresków, a na koniec odwiedzimy grób Dawida Budowniczego – najbardziej wybitnego króla Gruzji. Odwiedzimy również malowniczą jaskinię Prometeusza w której czeka nas spacer wzdłuż 1.5 kilometrowej ścieżki z widokiem na imponujące formacje stalaktytów i stalagmitów, z pięknym podświetleniem i oprawą muzyczną. Pożegnalna obiadokolacja, nocleg w Kutaisi.
Dzień 8
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Wrocławia. Przylot w godzinach popołudniowych.

TERMINY i CENNIK

ŚWIADCZENIA

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie: 7 Noclegów w hotelach 3*, w tym 4 noclegi w Tbilisi, 2 noclegi Batumi, 1 nocleg w okolicy Kutaisi
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji z winem, w tym jedna kolacja folklorystyczna w Tbilisi
 • Opieka pilota
 • Bilet lotniczy na trasie Wrocław-Kutaisi i Kutaisi-Wrocław. Bilet lotniczy obejmuje: odprawę na stanowisku odpraw priorytetowych, pierwszeństwo wejścia na pokład i bagaż nierejestrowany: podręczną walizkę na kółkach o wymiarach maksymalnych 55 x 40 x 23 cm i wadze max 10 kg oraz bezpłatny bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 20 cm i wadze max.10 kg
 • Transport – komfortowy klimatyzowany autokar
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA

Dodatkowo płatne:

 • Koszty realizacji programu tj. bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, degustacja wina, samochody terenowe w Kazbegi,, zestawy tour-guide, obsługa polskojęzycznego przewodnika, zwyczajowe napiwki dla kierowcy itp.- 190euro/osoba płatne obowiązkowo pilotowi grupy
 • Obowiązkowa ustawowa opłata na TFG i TFP 26zł/osoba
 • Bagaż rejestrowany 10kg- 250zł/osoba
 • Dodatkowe wyżywienie nie zawarte w programie
 • Dopłata do pokoju 1-osoboiwego 560,00 zł
 • Miejsca w samolocie przydzielane są losowo przez system rezerwacyjny linii WizzAir na 2 dni przed datą wylotu. Za dodatkową opłatą od 99 zł/lot/osoba jest możliwość zamówienia miejsca np. przy oknie lub koło innej podróżującej z nami osoby

ZNIŻKI

GALERIA

FORMULARZ KONTAKTOWY

  Transport Osobowy Mechanika Pojazdowa

  HAPPY BUS Marek Kieryk
  Adres: Cieśle 14i, 56-400 Oleśnica
  NIP 911-102-62-43
  REGON: 930335410
  Organizator Turystyki nr zezwolenia 443/33/2010

  Konto bankowe:
  NEST BANK
  80 2530 0008 2056 1064 4176 0001

  Telefon, Email:
  tel. 601987675, tel.. 601760297
  e-mail: biuro@happybus.pl

  Szanowni Państwo,

  Informujemy, że w dniach 21.06-11.07.2024 przebywamy z grupami poza strefą Unii Europejskiej. Kontakt telefoniczny z nami w tym okresie będzie niemożliwy.

  Prosimy o przesyłanie wiadomości e-mail, Messenger, WhatsApp

  Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.

  System rezerwacyjny działa bez zakłóceń

  Za utrudnienia przepraszamy.