TOSKANIA-Liguria-Jezioro Garda 9 dni

TOSKANIA-Liguria-Jezioro Garda 9 dni

INFORMACJE OGÓLNE

Rodzaj imprezy: Wycieczka objazdowa
Kraj/miejscowość: Toskania-Liguria-Jezioro Garda/Włochy
Ilość dni: 9
Ilość noclegów: 6
Termin:25.05-02.06.2024
Wyżywienie:HB
Transport: autokar
Cena: 2250 LAST MINUTE ! 1990zł+ koszty programowe + TFG i TFP
POSZUKIWANA PANI NA DOKWATEROWANIE!

KOMUNIKAT

UWAGA! WAŻNE przed dokonaniem rezerwacji!
Rezerwacji dokonuje się automatycznie przez kliknięcie przycisku „Rezerwuj” przy wybranym terminie i wypełnienie pojawiającego się formularza. Należy dokładnie przeczytać i zaznaczyć odpowiednie pola wyboru przy dobrowolnych dopłatach.
OWU i inne załączniki pobierają się w formie PDF.
Po dokonaniu rezerwacji otrzymają Państwo natychmiast wiadomość e-mail z systemu wraz z załącznikami , w tym z umową. Umowa jest szyfrowana. Proszę najpierw przeczytać otrzymaną wiadomość, aby otworzyć umowę.
Rezerwacje przyjmowane są dla poszczególnych pokoi. Każda rezerwacja oznacza jeden pokój. Jeżeli system nie przyjmuje rezerwacji dla 3 lub 4 osób, oznacza to, że pokoje 3 i 4-osobowe nie są dostępne. Należy wybrać inną opcję, np. dokonać dwóch rezerwacji po 2 osoby.
To naprawdę jest bardzo proste!!! Przekonaj się i zarezerwuj swoją wycieczkę!
BARDZO WAŻNE- Państwa adres e-mail i daty urodzenia muszą być wpisane poprawnie!
Wraz z umową otrzymają Państwo indywidualny numer rachunku bankowego, na który należy wpłacić zaliczkę w ciągu 72 godzin od dokonania rezerwacji. Termin wpłaty oznacza datę zaksięgowania wpłaty na naszym koncie a nie datę wykonania przelewu! Proszę nie przesyłać potwierdzenia dokonania wpłaty.
W przypadku braku wpłaty na rachunku w wyznaczonym terminie system automatycznie anuluje rezerwację i miejsca wrócą do sprzedaży, będą mogły zostać zarezerwowane przez inną osobę.

RAMOWY PROGRAM

TOSKANIA– kraina o wielu obliczach, położona w samym sercu Włoch, gdzie temperament Południa spotyka się z wyrafinowaniem Północy. Charakteryzuje się różnorodnością, pięknem, kulturą. Toskania, poza niesamowitymi, zapadającymi w pamięć pejzażami ciągnących się w nieskończoność winnic, gajów oliwnych i alei cyprysów, oferuje też wyjątkowa koncentracje zabytków. Urzeka piękno krajobrazu, który w doskonałej harmonii łączy wybrzeże skąpane w morzach Tyrreńskim i Liguryjskim, zbocza Alp Apuańskich, dziewicze lasy Maremmy, zamki Garfagnany, krainę tufowych wiosek i falujące wzgórza okolic Sieny.
LIGURIA– nadmorska kraina przyciągająca od ponad stulecia śmietankę towarzyską, inspirująca artystów, zachwycająca obieżyświatów i „zwykłych” turystów. Śródziemnomorska przyroda , plaże a nade wszystko kolorowe, „przyklejone” do urwistych przybrzeżnych skał miasteczka, chronione w ramach znakomitych parków : Narodowego Cinque Terre i Krajobrazowego Portovenere.
JEZIORO GARDA– najpiękniejsze i największe jezioro we Włoszech, popularne ze względu na piękne miasteczka, malownicze widoki i przyjemne plaże. Woda w Jeziorze Garda należy do najczystszych spośród wszystkich włoskich jezior, a jej kolor przypomina wodę Adriatyku. SIRMIONE- idylliczne, niewielkie miasteczko w południowej części jeziora Garda. Prawdziwa perełka, położona wyjątkowo na wąskim półwyspie wbijającym się w jezioro, kryjąca wiele skarbów, m.in. zamek Scaglierich na wodzie, termy, grotę Katullusa, piękny park, plaże, sporo miejsca na spacery, piękne wille i eleganckie motorówki.

Ramowy program:
1 dzień Wyjazd z Oleśnicy o godz. 17.00 18.30, z Wrocławia o godz. 17.30 19.00. Przejazd nocny przez Czechy, Austrię/Niemcy do Włoch. Po drodze krótkie postoje.
2.dzień Przyjazd do Chianciano Terme w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.
3.dzień.
Montepulciano, Pienza, Bagno Vignonii Śniadanie. Przejazd do Montepulciano. Zwiedzanie najpiękniejszego, średniowiecznego miasta południowej Toskanii, położonego urokliwie wśród winnic na wapiennym wzgórzu między dolinami Val d’Orcia i Val di Chiana, na wysokości ponad 600m, z pięknym widokiem na region, charakteryzującego się spójną zabudową renesansowych pałaców i kościołów. Na trasie zwiedzania m.in.: Porta del Prato, Loggia di Mercato, Piazza Grande,,wzniesiony w średniowieczu Palazzo Comunale, katedra, kościół pielgrzymkowy San Blagio. Kolejno wizyta w Pienza- perle Toskanii, idealnym, resansowym mieście, położonej wśród falujących wzgórz Val d;Orcia. Dawne rodzinne miasteczko Corsignano Eneasza Sylwiusza Piccolominiego, późniejszego papieża Piusa II, dzięki któremu miasteczko zostało przebudowane i zmieniło nazwę, a od 1996 r. znajduje się na liście UNESCO. Turystów zachwycają tarasy widokowe, nastrojowe uliczki, wśród nich lica miłości (Via dell’Amore), ulica szczęścia (Via dell’Fortuna), ulica pocałunku (Via del Bacio) pałac z ogrodami i takie istotne zabytki, jak katedra, Piazza Pio II z otaczającymi go zabudowaniami, Piazza di Spagna, Corso Rossellino. Przejazd do Bagno Vignoni- miasteczka kuracjuszy. Choć maleńkie, jest wyjątkowe. Nie ma takiego drugiego we Włoszech! W miejscu głównego placu miasteczka -Piazza delle Sorgenti, znajduje się tu duży basen z wodą termalną! Tutejsze źródła termalne były znane w czasach etruskich i rzymskich. Powrót do hotelu. obiadokolacja, nocleg.
4.dzień
Siena-San Gimignano Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Sieny. Zwiedzanie miasta, m.in. Piazza del Campo, niezwykły, ceglany plac w kształcie muszli, którego posadzka opada w dół w stronę budynku Palazzo Publico, miejsce słynnych wyścigów konnych na oślep, Torre del Mangia- 102-metrowa wieża górująca nad placem, Fonte Gaia- zbudowana z białego marmuru fontanna, a także Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej – jednej z najważniejszych patronek Włoch, kościół Dominikanów, Cattedrale di Santa Maria Assunta- romańsko-gotycka katedra budowana przez prawie 200 lat, od XII do XIV w., Baptysterium. Następnie przejazd do San Gimignano- zwanego średniowiecznym Manhattanem , z uwagi na dominujące w krajobrazie miasta wieże. Miasto to wyróżniają wysokie domy wieżowe, pełniące funkcje mieszkalne, obronne, a także ponoć świadczące o bogactwie właściciela. Z pierwotnych 72 wież przetrwało tylko 14, co nie ujmuje uroku miasteczku, wpisanemu w 1990 r. na listę UNESCO. Zwiedzanie m.in: kolegiata ze wspaniałymi freskami, Piazza del Duomo, . Czas wolny na przepyszne i wyjątkowe lody.. Przejazd do hotelu w okolicy Montecatini Obiadokolacja. Nocleg.
5.dzień
Lukka, Piza Śniadanie. Przejazd do Lukki- posiadającej bez wątpienia wszystkie cechy toskańskiego miasta: renesansowe mury obronne, sielski spokój mieszkańców, cudowną, dużą starówkę, wspaniałe restauracje, mnóstwo zabytków i liczne typowo włoskie sklepiki z winem, pamiątkami i dziełami sztuki. Zwiedzanie: m.in. Piazza dell Amfiteatro. Piazza San Michele z najpiękniejszą świątynią miasta- kościołem San Michele in Foro, Piazza San Martino z przepiękną Duomo di San Martino. Przejazd do Pizy- jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Włoch na świecie, dzięki Campo dei Miracoli (Pole Cudów) i najsłynniejszej Krzywej Wieży. Całość stanowi jeden z piękniejszych kompleksów architektury średniowiecznej na świecie. Tworzy go katedra (Duomo z 1064 r.), dzwonnica (Kampanila), baptysterium, cmentarz Composanto oraz Krzywa Wieża o wysokości 56 metrów., pochylona o 3,9 stopnia. Na uwagę zasługuje też Piazza dei Cavaglieri – tdrugi najważniejszy i najciekawszy plac miejski w tym mieście, w średniowieczu piastujący funkcję rynku miejskiego, Dzielnica Borgo Stretto, Muzeum Narodowe Pałacu Królewskiego, Ponte di Mezzo- najważniejszy most nad rzeką Arno oraz Lungarno nadrzeczne deptaki z zachwycającymi kamienicami, kościołami, muzeami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg
6.dzień
Florencja
Śniadanie. Przejazd do Florencji – stolicy Toskanii, perły renesansu, zachwycającej bogactwem sztuki, architektury i historii, przeciętej na pół korytem rzeki Arno Zwiedzanie miasta- m.in.: ?Ponte Vecchio- najstarszy i najbardziej charakterystyczny most we Włoszech, baptysterium, bazylika Santa Maria del Fiore- monumentalna katedra z ogromną kopułą uznawaną za cud architektury, najsłynniejsza rzeźba w Toskanii – Dawid Michała Anioła, Piazza della Signora, Palazzo Vecchio Uffizi, kościół Santa Croce. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. nocleg.
7.dzień
Cinque Terre
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w rejon Ligurii. Zwiedzanie Cinque Terre – najpiękniejszego fragment wybrzeża liguryjskiego, obejmujący pięć małych wręcz, miasteczek: Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza i Monterosso al Mare. od 1997 roku na liście UNESCO. absolutnie każdy popada w zachwyt nad tworzonymi przez naturę morskimi krajobrazami połączonymi z kolorowymi miasteczkami spektakularnie uczepionymi wysokich klifów.. Urzekają barwne kamienice, ciasne uliczki, ciągnące się zboczami piesze szlaki, malownicze zatoki pełne łódek, długie tunele, urokliwe restauracyjki. Zwiedzanie wybranych miasteczek wybrzeża z wykorzystaniem stateczków. Przejazd do hotelu w okolicy Parmy. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
8.dzień
Sirmione/Jezioro Garda
Śniadanie. wykwaterowanie z hotelu. Przejazd nad Jezioro Garda. Sirmione- idylliczne miasteczko położone na krańcu wysuniętego w morze 4-kilometrowego półwyspu. Spacer po zakamarkach i uliczkach Starego Miasta,, port turystyczny, Zamek Scaligerich– niekwestionowany symbol Sirmione- budowa twierdzy zlecona została przez Mastino della Scala z rodu Scaligerich, panującego w Weronie i na jej ziemiach w XIII i XIV wiekua wzniesiono ją prawdopodobnie na pozostałościach rzymskich fortyfikacji. Otoczony jest ze wszystkich stron wodą, a jego najbardziej charakterystyczną częścią jest wewnętrzny port otoczony starymi murami. Spacer na cypel i zwiedzenie Grotte di Catullo. Czas wolny na nieśpieszne wypicie kawy, smaczny posiłek i plażowanie.. Około 19.00 wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Polski.
9.dzień
Przyjazd w godzinach późno popołudniowych.

TERMINY i CENNIK

ŚWIADCZENIA

Cena zawiera

 • przejazd komfortowym autokarem turystycznym
 • zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach *** ( pokoje 2 -osobowe z możliwością dostawki)), w tym 2 noclegi w okolicy Chianciano Terme, 3 noclegi w okolicy Montecatini, 1 nocleg w okolicy
 • wyżywienie : 6 śniadań kontynentalnych włoskich, 6 obiadokolacji serwowanych
 • ubezpieczenie KL 20000 Euro i NNW 10000zł
 • opiekę pilota

CENA NIE ZAWIERA

Dodatkowo płatne:

 • bilety wstępu, wypożyczenie obowiązkowych słuchawek, przewodnicy lokalni,, taksy klimatyczne, wjazdy do miast- 120 Euro – płatne obowiązkowo pilotowi grupy w pierwszym dniu imprezy
 • napoje do obiadokolacji
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego 600,00zł
 • Inne koszty nie ujęte w programie, a możliwe do zrealizowania dodatkowo np. wizyta w winnicy.

UWAGA. Miejsca w autokarze przydzielane są wg kolejności zgłoszeń. Wybór konkretnego miejsca możliwy jest za dodatkową opłatą 80zł/osoba.
UWAGA! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot.

ZNIŻKI

GALERIA

FORMULARZ KONTAKTOWY

  Transport Osobowy Mechanika Pojazdowa

  HAPPY BUS Marek Kieryk
  Adres: Cieśle 14i, 56-400 Oleśnica
  NIP 911-102-62-43
  REGON: 930335410
  Organizator Turystyki nr zezwolenia 443/33/2010

  Konto bankowe:
  NEST BANK
  80 2530 0008 2056 1064 4176 0001

  Telefon, Email:
  tel. 601987675, tel.. 601760297
  e-mail: biuro@happybus.pl

  Szanowni Państwo,

  Informujemy, że w dniach 21.06-11.07.2024 przebywamy z grupami poza strefą Unii Europejskiej. Kontakt telefoniczny z nami w tym okresie będzie niemożliwy.

  Prosimy o przesyłanie wiadomości e-mail, Messenger, WhatsApp

  Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.

  System rezerwacyjny działa bez zakłóceń

  Za utrudnienia przepraszamy.