Włochy z SYCYLIĄ

Włochy z SYCYLIĄ

INFORMACJE OGÓLNE

Rodzaj imprezy: wycieczka objazdowa
Kraj/miejscowość: Włochy/ San Giovani Rotondo-Bari-Polignano-Alberobello-Matera-Mesyna-Katania-Taormina-Syrakuzy-etna-Cefalu-Palermo-Neapol-Orvieto-Bolonia
Ilość dni: 11
Ilość noclegów: 9
Termin: 25.04-05.05.2024
Wyżywienie: HB wg programu
Transport: autokar
Cena: 3150,00zł + 190Euro na realizację programu

KOMUNIKAT

OFERTA DOSTĘPNA W SPRZEDAŻY OD 1 STYCZNIA 2024. Rezerwacje będą przyjmowane od 1 stycznia 2024 poprzez bezpośredni system rezerwacji dostępny od tego czasu na naszej stronie internetowej.
ZAPRASZAMY!

RAMOWY PROGRAM

1.dzień
Wyjazd o godz. 17.30 z Oleśnicy ( hotel Perła), o godz. 18.00 z Wrocławia ( Zakrzów- parking koło Biedronki, ul. Przedwiośnie 1) Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.
2.dzień
Przyjazd do Gatteo a Mare w godzinach południowych..Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na Riwierze Rimini. Możliwość odpoczynku na plaży. Obiadokolacja. Nocleg
3.dzień
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do San Giovanni Rotondo- miasteczka położonego na wzgórzu w sercu Gargano, sławnego na całym świecie dzięki św. Ojcu Pio z Pietralciny, jednemu z najpopularniejszych świętych Kościoła Zwiedzanie: stary kościól, znany jako Chiesa Antica, Kościół pierwotny pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej, wraz z przylegającym do niego konwentem, cal Ojca Pio, krypta z ciałem zmarłego świętego.
,Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
4.dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Bari – urokliwego miasta stołecznego Apulli, słynącego m.in. z labiryntu białych krętych uliczek wijących się pomiędzy dziedzińcami, placami, malowniczymi podwórkami, kapliczkami a nade wszystko z z pasty orecchiette – „małe uszy”- będącej, obok chleba z Altamury i słynnej na całe Włochy oliwy z oliwek, kwintesencją kuchni apulijskiej. W Bari na ulicy można spotkać starsze panie wyrabiające ten specjał oraz zakupić wysuszone naturalnie uszka. Podczas spaceru z polskim przewodnikiem zwiedzanie najciekawszych zabytków starego miasta m.in. Zamek Normański, Katedra Bari, Bazylika Św. Mikołaja w której umieszczony jest nagrobek polskiej królowej Bony, Katedra San Sabino oraz spacer po starym mieście. Następnie przejazd do Polignano – malowniczego miasteczka zbudowanego na jaskiniach morskich 26m npm, miejsca urodzenia sławnego piosenkarza Domenico Modugno, słynącego z mistrzostwa świata w skokach do niesamowicie turkusowego morza. Spacer po przytulnej Starówce z wąskimi uliczkami ozdobionymi kwiatami i przede wszystkim niesamowitymi widokami, na długo pozostającymi w pamięci. Przejazd do Alberobello- niezwykłego i wyjątkowego miasteczka z listy UNESCO , urzekającego bielą małych, domków zwanych “trullo” w liczbie prawie półtora tysiąca, zbudowanych na planie koła i zwieńczonych stożkowymi dachami, których białe ściany przyozdobione są licznymi donicami kolorowych kwiatów. Zwarta zabudowa dzielnicy sprawia niesamowite wrażenie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
5.dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Matery- niesamowitego miasta, uważanego za jedno z najstarszych na świecie, słynnego przede wszystkim z Sassi – obejmującej unikatowe domostwa i groty drążone w skałach i wąwozach, gdzie jeszcze do niedawna mieszkali ludzie. Przejazd malowniczą trasą do Villa di San Giovanni. Przeprawa promowa na Sycylię. Krótkie zwiedzanie Mesyny. Przejazd do hotelu w okolicy Taorminy.. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
6.dzień
Śniadanie. Przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy- najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Wyjazd do Syrakuz- w czasach starożytnych jednego z najpotężniejszych miast greckich. Zwiedzanie Parku Archeologicznego z największym na Sycylii teatrem, w którym do dziś wystawiane są dramaty klasyków greckich. Zwiedzanie kamieniołomów wraz ze słynną grotą „Ucho Dzionizosa”. Przejazd na Starówkę położoną na wyspie Ortigia, której największym zabytkiem jest barokowa katedra zbudowana w murach dawnej świątyni greckiej. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
7.dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Katanii- drugiego pod względem wielkości miasta Sycylii, którego największe atrakcje skupione są w najstarszej, przybrzeżnej części a punktem centralnym jest Piazza del Duomo, czyli plac katedralny, z charakterystycznym posągiem słonia, katedrą Św. Agaty, muzeum czy słynnym Fishmarket, czyli jedną z największych atrakcji miasta – targiem rybny oraz biegnąca Via Etnea, czyli najpopularniejszą i najmodniejszą ulicę Katanii. Przejazd na Etnę- wjazd autokarem na wysokość 2000 m npm (widoczność zależna od warunków atmosferycznych), skąd rozpościera się krajobraz na najwyższy czynny wulkan Europy i jeden z najaktywniejszych na świecie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
8.dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do stolicy wyspy-Palermo. Po drodze krótkie zwiedzanie Cefalu- średniowiecznego miasteczka ulokowanego malowniczo „ pod wiszącą skałą”, z charakterystycznymi wąskimi i krętymi uliczkami, starą, dobrze zachowaną architekturę, łańcuchem domów rybackich wychodzących bezpośrednio na morze i przepiękną katedry. Przejazd do Monreale- górującego nad Palermo arabsko-normańskiego miasteczka z katedrą wpisana na listę UNESCO. Następnie zwiedzanie Palermo: m.in. Katedra, Pałac Normański.. Wizyta na słynnym sycylijskim targu (* w przypadku otwarcia targowiska). Czas wolny. Zaokrętowanie na promie. Nocny rejs do Neapolu. UWAGA! W tym dniu nie ma obiadokolacji!!!
9.dzień
Przyjazd do Neapolu. Śniadanie. Wyokrętowanie. Zejście z promu. Zwiedzanie Neapolu- miasta z burzliwą historią i wspaniałymi dziełami sztuki, nad którym czuwa Wezuwiusz – jedyny czynny wulkan na europejskim lądzie. Objazd panoramiczny miasta – najważniejsze obiekty Neapolu, następnie spacer po mieście podczas którego zobaczyć można: rozległy Piazza del Plebiscito; Pałac Królewski z fasadą ozdobioną posągami neapolitańskich władców – spacer przez pałacowe dziedzińce; wędrówka po labiryncie uliczek starego miasta; wzorowana na mediolańskim pasażu, neoklasycystyczna Galeria Umberto I z pięknym szklano-stalowym dachem, architektoniczny symbol miasta – Castel Nuovo, pełniący dziś funkcję ratusza; marmurowy Łuk Triumfalny zwieńczony figurą Michała Archanioła, Katedra św. Januarego, poświęcona patronowi miasta, który ma chronić Neapol przed wszelkimi nieszczęściami, Uliczka San Gregorio Armeno, przy której znajdują się warsztaty rzemieślników tworzących kolorowe neapolitańskie szopki bożonarodzeniowe. Przejazd do Pompei- miasta przykrytego kilkumetrową warstwą popiołów wulkanicznych. podczas wybuchu Wezuwiusza w 79 r. Przejście przez Bramę Morską i zwiedzanie wykopalisk, dzięki którym dziś wiadomo jak wyglądało życie w miastach Cesarstwa Rzymskiego – m.in. antyczne Forum, Bazylika i Świątynia Apollina, termy miejskie, ruiny amfiteatru, który mógł pomieścić nawet 20 tysięcy widzów oraz domy mieszkalne, ozdobione pięknymi freskami i mozaikami. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
10.dzień
Śniadanie. Przejazd do Orvieto- miasteczka położonego w Umbrii, niedaleko jeziora Bolsena, utożsamianego czasem ze starożytnym Wulczi – jednym z potężniejszych miast etruskich, wchodzącego od XI w. w skład państwa papieskiego, dzięki czemu miasto mogło się rozwijać oraz zyskało wspaniałą katedrę ,Ciekawostką Orvieto jest głęboka na ponad 50 i szeroka na 13 m studnia Pozzo di San Patrizio, wybudowana w XVI wieku na wypadek oblężenia oraz „Podziemne miasto” – plątanina korytarzy wykutych w tufie, mająca służyć jako schron. Współczesne Orvieto przyciąga turystów nie tylko historią ale także bogatymi tradycjami winiarskimi. Szczególnie cenione jest białe wino pochodzące z tego regionu. Zwiedzanie Katedry. Następnie przejazd do Bolonii- zwiedzanie miasta słynącego z najstarszego włoskiego uniwersytetu : Rynek Główny (Piazza Maggiore) z fontanną Neptuna, Bazylika San Petronio, Dwie Wieże – Torre degli Asinelli oraz Torre della Garisenda, będące pozostałością po blisko 200 wieżach stanowiących niegdyś symbol Bolonii. Przejazd do hotelu w Pordenone. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
11.dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez Austrię i Czechy do Polski. Przyjazd w godzinach wieczornych.

TERMINY i CENNIK

25.04-05.05.2024- 3150zł + 190 Euro na realizację programu

REZERWACJA I PŁATNOŚCI

Warunkiem dokonania rezerwacji jest podpisanie umowy-zgłoszenia i wpłata ZALICZKI w kwocie 700zl od osoby. Dopłata do pełnej ceny imprezy wymagana jest na 14 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej na podany rachunek bankowy
REZERWACJI MOŻNA DOKONAĆ DROGĄ ELEKTRONICZNĄ PRZYSYŁAJĄC SKAN WYPEŁNIONEGO I PODPISANEGO FORMULARZA ZGŁOSZENIA E-MAILEM. FORMULARZ DO POBRANIA W ZAKŁADCE: Druki ( https://happybus.pl/index.php/druki/ ) LUB BEZPOŚREDNIO W SIEDZIBIE BIURA – CIEŚLE 14i, 56-400 OLEŚNICA – zjazd z S8 Oleśnica Wschód – po wcześniejszym kontakcie telefonicznym). Dodatkowe zapytania prosimy kierować na adres : biuro@happybus.pl lub telefonicznie na nr 601987675 lub 601760297.
Rezygnacja z imprezy turystycznej po dokonaniu zapłaty zaliczki odbywać się będzie na zasadach zapisanych w OWUiT, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Nr rachunku do wpłaty:
dla wpłat w walucie PLN: 80 2530 0008 2056 1064 4176 0001 w NEST BANK S.A.

ŚWIADCZENIA

Cena zawiera

 • Transport komfortowym autokarem turystycznym
 • Zakwaterowanie: 9 noclegów w tym 8 noclegów: w hotelach 3*, w tym 1 nocleg w okolicy Rimini, 1 nocleg w okolicy San Giovanni Rotondo, 1 w okolicy Matery, , 2 noclegi w okolicy Taorminy, 1 nocleg w okolicy Cefalu, 1 nocleg w okolicy Rzymu, 1 nocleg w Tarvisio. Pokoje 2- osobowe z łazienkami. Na życzenie pokoje 3- osobowe.
 • Wyżywienie: 9 śniadań kontynentalnych, 8 obiadokolacji ( zupa lub pasta, drugie danie, deser lub owoc)
 • Rejs nocny Palermo-Neapol, kabiny wewnętrzne 4- osobowe ze śniadaniem kontynentalnym
 • Opieka pilota na całej trasie wycieczki
 • Ubezpieczenie KL ( 20000EUR) i NNW ( 15000zł)
 • Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

CENA NIE ZAWIERA

Dodatkowo płatne:

 • koszty: zestawów słuchawkowych, opłat klimatycznych, opłat promowych, przeprawy promowej przez Cieśninę Mesyńska, opłat za lokalnych przewodników, wstępów do zwiedzanych obiektów – 190 euro płatne obowiązkowo u pilota grupy
 • napoje do obiadokolacji

Uwaga! Dopłata do pokoju 1- osobowego 190 Euro. Kabiny na promie podczas rejsu Palermo-Neapol tylko 4- osobowe, wewnętrzne.
Kolejność zwiedzanie może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot.

ZNIŻKI

GALERIA

FORMULARZ KONTAKTOWY

  Transport Osobowy Mechanika Pojazdowa

  HAPPY BUS Marek Kieryk
  Adres: Cieśle 14i, 56-400 Oleśnica
  NIP 911-102-62-43
  REGON: 930335410
  Organizator Turystyki nr zezwolenia 443/33/2010

  Konto bankowe:
  NEST BANK
  80 2530 0008 2056 1064 4176 0001

  Telefon, Email:
  tel. 601987675, tel.. 601760297
  e-mail: biuro@happybus.pl

  Drodzy Klienci!

  Kontakt telefoniczny na numer kom. 601987675 nie będzie możliwy do 15.11.2023

  Kontakt przez E-mail. WhatsApp, Messenger pozostaje bez zmian. Na wiadomości odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe.

  Przepraszamy za utrudnienia!