Norymberga- jarmark adwentowy

Norymberga- jarmark adwentowy

INFORMACJE OGÓLNE

Rodzaj imprezy: Norymberga Jarmark Adwentowy
Kraj/miejscowość: Niemcy/Norymberga
Ilość dni: 1
Ilość noclegów: nie dotyczy
Termin:09.12.2023
Wyżywienie: nie dotyczy
Transport: autokar
Cena: 325zł

KOMUNIKAT

Wyjazd z Oleśnicy w nocy z 8 na 9 grudnia!

RAMOWY PROGRAM

Norymberski jarmark to jeden z największych jarmarków w Niemczech oferujący odwiedzającym wiele straganów z ręcznie robionymi przedmiotami codziennego użytku,, ceramiką, biżuterią i dekoracjami świątecznymi. Nie zabraknie również przepysznych smakołyków, w tym wyjątkowych norymberskich pierników czy słynnych kiełbasek. Coroczny jarmark- Christkindlesmarkt tradycyjnie otwiera „Dzieciątko” (Christkindl) a cale wydarzenia rozgrywa się na Rynku Starego Miasta. Wśród średniowiecznej architektury panuje wyjątkowa atmosfera nasycona światełkami , gwarem, dźwiękami świątecznej muzyki i aromatami norymberskich pyszności.
Ramowy program:
Wyjazd z Oleśnicy ( hotel Perła) o godz. 23.30 ( w nocy 8/9.12.2023), z Wrocławia ( parking koło Biedronki, ul. Przedwiośnie 1) o godz. 0.00. Przejazd do Niemiec. Przyjazd do Norymbergi w godzinach przedpołudniowych. Zwiedzanie miasta, stanowiącego gospodarczą i kulturalna stolice Frankonii. Objazd miasta autokarem, podczas którego zobaczymy teren zjazdów partyjnych NSDAP
Spacer wąskimi , średniowiecznymi ulicami wśród najważniejszych zabytków Norymbergi podczas którego zobaczymy: Kaiserburg- zamek cesarski – symbol i dominujący obiekt średniowiecznego krajobrazu miasta, z murów którego rozpościera się panorama Norymbergi, zabytkową zabudowę szachulcową charakterystyczną dla tego rejonu Niemiec, dawny szpital św. Ducha, Tiergärtnerplatz z imponującą rzeźbą zająca, kolorową, brukowaną uliczkę Weißgerbergasse stanowiącą wizytówkę Norymbergii, liczne i malownicze mosty na rzece Pegnitz – przede wszystkim Maxbrückez widokiem na most i dom kata , gotycko-renesansowy Ratusz.. Godne uwagi są wspaniałe norymberskie kościoły, w tym : gotycki Kościół Świętego Wawrzyńca ze spiczastymi witrażami i z jednymi z największych organów w Europie oraz kościół Św. Sebalda- w obydwu podziwiać można działa słynnego Norymberczyka- Wita Stwosza czy usytuowany tuż przy głównym rynku okazały gotycki kościół Najświętszej Marii Panny, z balkonu którego odbywa się główna scenka adwentowego prologu – pozdrowienia gości przez Jezuska (Christkindl) Warto zajrzeć do Handwerkerhof czyli zaułka pełnego sklepików i lokalnego rękodzieła.
Zakończeniem spaceru po mieście będzie Hauptmarket – ozdobiony słynną studnią wieżową Schöner Brunnen. Tutaj, poza rozkoszowaniem się bogatą ofertą jarmarku, można poszukać szczęścia, bowiem wg legend, trzykrotne przekręcenie pierścienia na „Pięknej Fontannie” zapewni szczęście na następne lata. Czas wolny na jarmarku świątecznym. Wyjazd około godz. 19.00. Powrót w godzinach nocnych.

TERMINY i CENNIK

09.12.2023- 325zł/os

REZERWACJA I PŁATNOŚCI

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie drogą mailową. Rezerwacji należy dokonać poprzez przesłanie na adres mailowy : biuro@happybus.pl wypełnionego i podpisanego formularza umowy zgłoszenia- do pobrania z zakładki DRUKI https://happybus.pl/index.php/druki/ oraz wpłatę zaliczki w kwocie 100zł/osoba na rachunek bankowy. Pozostała część ceny płatna w terminie 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.

ŚWIADCZENIA

Cena zawiera

 • przejazd autokarem turystycznym
 • opiekę pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie KL 20000RUR i NNW 15000zł
 • opłaty drogowe i parkingowe

CENA NIE ZAWIERA

Dodatkowo płatne:

 • obowiązkowa opłata za zestawy tour-guide- 15zł/osoba
 • bilety wstępu

ZNIŻKI

GALERIA

FORMULARZ KONTAKTOWY

  Transport Osobowy Mechanika Pojazdowa

  HAPPY BUS Marek Kieryk
  Adres: Cieśle 14i, 56-400 Oleśnica
  NIP 911-102-62-43
  REGON: 930335410
  Organizator Turystyki nr zezwolenia 443/33/2010

  Konto bankowe:
  NEST BANK
  80 2530 0008 2056 1064 4176 0001

  Telefon, Email:
  tel. 601987675, tel.. 601760297
  e-mail: biuro@happybus.pl

  Szanowni Państwo,

  Informujemy, że w dniach 21.06-11.07.2024 przebywamy z grupami poza strefą Unii Europejskiej. Kontakt telefoniczny z nami w tym okresie będzie niemożliwy.

  Prosimy o przesyłanie wiadomości e-mail, Messenger, WhatsApp

  Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.

  System rezerwacyjny działa bez zakłóceń

  Za utrudnienia przepraszamy.