ŁÓDŹ przedświątecznie i Park Miliona Świateł

ŁÓDŹ przedświątecznie i Park Miliona Świateł

INFORMACJE OGÓLNE

Rodzaj imprezy: Łódź przedświętecznie i Park Miliona Świateł
Kraj/miejscowość: Polska/Łódź
Ilość dni: 1
Ilość noclegów:nie dotyczy
Termin:16.12.2023
Wyżywienie:brak
Transport: autokar
Cena: 145zł

RAMOWY PROGRAM

Wyjazd z Oleśnicy ( hotel Perła) o godz. 7.00, możliwy wyjazd z Cieśli – po wcześniejszym zgłoszeniu ( 6.30), przejazd do Łodzi – miasta czterech kultur. . Zwiedzanie z przewodnikiem dawnego imperium włókiennictwa i kinematografii : Fakultatywnie wizyta w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, mieszczącym się w Białej Fabryce Ludwika Geyera, ukazującym włókiennictwo z wielu punktów widzenia, zarówno jako dziedzinę sztuki i pole artystycznej kreacji jak i rozległy obszar związany z modą, obyczajami i życiem codziennym lub Muzeum Kinematografii, którego najważniejszym eksponatem jest oryginalny fotoplastykon z końca XIX w., ale warto zobaczyć również zabytkowe kamery i projektory. Same wnętrza muzeum robią wrażenia, zwłaszcza gdy przypomnimy sobie kadry z filmu “Ziemia obiecana”Spacer słynną ulicą Piotrkowską,, stanowiąca 4-kilometrowy trakt wyznaczający ścisłe centrum miasta, zastępując tradycyjne rynki charakterystyczne dla wielu innych miast Polski. Ulicę Piotrkowską upiększają okazałe kamienice, pokazujące pełne bogactwo architektury XIX wieku, miejskie pałace, oryginalne pomniki jak: Ławeczka Tuwima, Fortepian Rubinsteina, Kufer Reymonta, Fotel Jaracza, Pomnik Lampiarza. zaskakujące miejsca do odkrycia schowane w niepozornych podwórkach- ogrody, fabryki, ciekawe instalacje oraz słynna Aleja Gwiazd. W okresie przedświątecznym Ulicę Piotrkowską ubarwia kilkadziesiąt pięknie udekorowanych i oświetlonych domków handlowych wypełnionych po brzegi świątecznym asortymentem, tworząc wraz z oprawa muzyczną i wydarzeniami towarzyszącymi, wyjątkowy klimat łódzkiego jarmarku bożonarodzeniowego. Czas wolny na jarmarku i w w Manufakturze- dawnym kompleksie fabrycznym rodziny Poznańskich przekształconym w centrum handlowo-gastronomiczno-kulturalne. Wizyta w Księżym Młynie – obdarzone wyjątkowym klimatem dawnym imperium rodziny Scheiblerów, gdzie obok fabryk zachowała się rezydencja właścicieli, osiedle domów robotniczych, zwanych tu famułami, szkoła, sklep, szpital i remiza straży pożarnej. Zwiedzanie Łodzi zakończymy wizytą w Parku Miliona Świateł- przenoszącym do Magicznej Krainy Królowej Śniegu, gdzie oszałamiające instalacje świetlne wprowadzą odwiedzających w magiczny nastrój i zanurzą ich w bajkowej scenerii wprost z opowiadania Hansa Christiana Andersena.
Około 21.00 wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach nocnych.

TERMINY i CENNIK

16.12.2023-145zł

REZERWACJA I PŁATNOŚCI

Rezerwacji należy dokonać poprzez przesłanie na adres: biuro@happybus.pl skanu lub zdjęcia wypełnionego i podpisanego formularza umowy-zgłoszenia oraz wpłatę zaliczki w wysokości 50,00 zł /osoba na rachunek bankowy. Formularz znajduje się w zakładce DRUKI. https://happybus.pl/index.php/druki/
Dopłata do ceny całkowitej w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy,

ŚWIADCZENIA

Cena zawiera

 • przejazd komfortowym autokarem turystycznym
 • opieka pilota
 • usługa przewodnika lokalnego
 • ubezpieczenie NNW

CENA NIE ZAWIERA

Dodatkowo płatne:

 • kosztu biletów wstępu: Park Miliona Świateł 45zł, fakultatywnie Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Kinematografiiok. 60zł,
 • obowiązkowej opłaty za zestawy słuchawkowe – 15zł

ZNIŻKI

GALERIA

FORMULARZ KONTAKTOWY

  Transport Osobowy Mechanika Pojazdowa

  HAPPY BUS Marek Kieryk
  Adres: Cieśle 14i, 56-400 Oleśnica
  NIP 911-102-62-43
  REGON: 930335410
  Organizator Turystyki nr zezwolenia 443/33/2010

  Konto bankowe:
  NEST BANK
  80 2530 0008 2056 1064 4176 0001

  Telefon, Email:
  tel. 601987675, tel.. 601760297
  e-mail: biuro@happybus.pl

  Drodzy Klienci!

  Kontakt telefoniczny na numer kom. 601987675 nie będzie możliwy do 15.11.2023

  Kontakt przez E-mail. WhatsApp, Messenger pozostaje bez zmian. Na wiadomości odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe.

  Przepraszamy za utrudnienia!