PEREŁKI POLSKIEGO RENESANSU

PEREŁKI POLSKIEGO RENESANSU

INFORMACJE OGÓLNE

Rodzaj imprezy: PEREŁKI POLSKIEGO RENESANSU
Kraj/miejscowość: POLSKA/ Kazimierz Dolny- Nałęczów – Kozłówka- Lublin- Zamość- Sandomierz
Ilość dni: 4
Ilość noclegów: 3
Termin: 02-05.06.2022
Wyżywienie: HB- 3 śniadania, 3 obiadokolacje
Transport: Autokar
Cena: 720 zł

RAMOWY PROGRAM

1. DZIEŃ:
Wyjazd z Oleśnicy ( hotel Perła) o godzinie 5.30., z Wrocławia ( Zakrzów) o godz. 6.00 Przejazd do Kazimierza Dolnego. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie m.in.: rynek z XVIII-wieczną studnią stanowiącą symbol Kazimierza, kościół farny, XII-wieczną basztę, renesansowe kamienice, m. in. Przybyłów i Cejlowską, spichlerze, synagogę, cmentarz żydowski ze ścianą płaczu oraz ruiny XIV
-wiecznego zamku, Wejście na górę Trzech Krzyży (punkt widokowy na miasto i Dolinę Wisły. Przejazd do pensjonatu. Zakwaterowanie, Obiadokolacja, nocleg.
2. DZIEŃ:
Śniadanie. Wyjazd do Nałęczowa. Wizyta w chacie Żeromskiego. Spacer po Parku Zdrojowym śladami wielkich pisarzy: Bolesława Prusa , Stefana Żeromskiego i Henryka Sienkiewicza. Przejazd do Kozłówki. Zwiedzanie bogatych, barokowych wnętrz pałacu Zamojskich wraz z przyległym parkiem. Przejazd do Lublina. Zwiedzanie z przewodnikiem trasą wiodącą do najciekawszych zabytków lubelskiego Starego Miasta: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Brama Grodzka, Bazylika ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Ognisko z kiełbaskami. . Nocleg.
3. DZIEŃ:
Śniadanie. Następnie przejazd do Zamościa zwanego „miastem arkad” oraz „Padwą Północy” z zespołem staromiejskim wpisanym na listę zabytków UNESCO. Wizyta w kościele na wyspie w Zwierzyńcu, wybudowanym na bazie dawnego teatru Marysieńki Sobieskiej. Przejazd do Szczebrzeszyna -przez wieki wielokulturowego miasta, o czym zaświadczają zabytkowe kościoły katolickie, cerkiew i synagoga. Znajdują się tu dwa niezwykłe pomniki: jeden przypomina o wypędzeniu z Polski Arian z 1660 roku, drugi – współczesny – poświęcony jest …chrząszczowi. . Powrót do pensjonatu . Obiadokolacja. Nocleg. 4. DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Sandomierza – – perełki renesansu wśród polskich miast królewskich, malowniczo położonego nad Wisłą i odznaczającego się niepowtarzalną atmosferą i klimatem dającej się tu odczuć przeszłości przenikającej urokliwe zaułki. . Spacer po Starym Mieście z przewodnikiem, podczas którego podziwiać można: Rynek z Ratuszem, Bramę Opatowską z tarasem widokowym na miasto i brzeg Wisły, kościół Św. Jakuba, Dziedziniec Zamku Kazimierzowskiego, Dom Długosza, Synagogę. Dla chętnych przejście Podziemną Trasą Turystyczną lub zwiedzanie Muzeum Ojca Mateusza. Czas wolny. Około 17.00 wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA

 • przejazd autokarem o podwyższonym ( barek, dvd, wc, klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 3 noclegi w pensjonacie w okolicy Kazimierza. Obiekt położony w zacisznej okolicy, w sąsiedztwie lasu
 • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • opieka pilota
 • usługa przewodnika
 • ubezpieczenie NNW
 • obowiązkowa ustawowa składka na TFG i TFP

CENA NIE ZAWIERA

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 80zł

UWAGA!!!

Zapewniamy Państwa, iż impreza realizowana jest z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi MZ i GIS. Obiekt noclegowy przygotowany będzie pod względem sanitarnym zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. W trosce o Państwa bezpieczeństwo nasze autokary są regularnie zamgławiane środkiem wirusobójczym oraz dezynfekowane. Na wyposażeniu znajdują się środki dezynfekujące do rąk. Podróżni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa podczas podróży autokarem.

INFORMACJE KONTAKTOWE

FORMULARZ KONTAKTOWY

  Transport Osobowy Mechanika Pojazdowa

  HAPPY BUS Marek Kieryk
  Adres: Cieśle 14i, 56-400 Oleśnica
  NIP 911-102-62-43
  REGON: 930335410
  Organizator Turystyki nr zezwolenia 443/33/2010

  Konto bankowe:
  NEST BANK
  80 2530 0008 2056 1064 4176 0001

  Alior Bank
  08 2490 0005 0000 4000 4025 8680

  Telefon, Email:
  tel. 601987675, tel.. 601760297
  e-mail: biuro@happybus.pl

  Drodzy Klienci!

  Od 01.01.2024 obowiązują nowe zasady rezerwacji naszych imprez turystycznych

  Przy każdej ofercie podane są terminy, ceny i aktywny przycisk “rezerwuj”, który przenosi do formularza rezerwacji wraz z wszystkimi informacjami o godzinach, miejscach wyjazdu, ewentualnych dopłatach itp.

  Po dokonaniu rezerwacji otrzymają Państwo na podany adres e-mail umowę w wersji elektronicznej, ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami oraz indywidualnym numerem rachunku , na który należy dokonywać wpłat.

  Umowy “papierowe” przestają tym samy obowiązywać. Prosimy również nie dokonywać wpłat na ogólny rachunek bankowy. Jesteśmy przekonani, że zautomatyzowany system rezerwacji będzie ułatwieniem dla Państwa i dla nas.

  Przy każdej ofercie będą Państwo widzieli czy miejsca jeszcze są dostępne i rezerwacja jest możliwa. W razie wątpliwości lub niejasności prosimy o kontakt

  Zapraszamy!