Wśród Antycznych Bogów- GRECJA wycieczka objazdowa

Wśród Antycznych Bogów- GRECJA wycieczka objazdowa

INFORMACJE OGÓLNE

Rodzaj imprezy: Wycieczka objazdowa
Kraj/miejscowość: GRECJA/
Ilość dni:11
Ilość noclegów: 10
Termin: 17-27.09.2024
Wyżywienie: HB
Transport: autokar
Cena: 3590,00+TFG i TFP+ koszty realizacji programu

KOMUNIKAT

UWAGA! WAŻNE przed dokonaniem rezerwacji!
Rezerwacji dokonuje się automatycznie przez kliknięcie przycisku „Rezerwuj” przy wybranym terminie i wypełnienie pojawiającego się formularza. Należy dokładnie przeczytać i zaznaczyć odpowiednie pola wyboru przy dobrowolnych dopłatach.
OWU i inne załączniki pobierają się w formie PDF.
Po dokonaniu rezerwacji otrzymają Państwo natychmiast wiadomość e-mail z systemu wraz z załącznikami , w tym z umową. Umowa jest szyfrowana. Proszę najpierw przeczytać otrzymaną wiadomość, aby otworzyć umowę.
Rezerwacje przyjmowane są dla poszczególnych pokoi. Każda rezerwacja oznacza jeden pokój. Jeżeli system nie przyjmuje rezerwacji dla 3 lub 4 osób, oznacza to, że pokoje 3 i 4-osobowe nie są dostępne. Należy wybrać inną opcję, np. dokonać dwóch rezerwacji po 2 osoby.
To naprawdę jest bardzo proste!!! Przekonaj się i zarezerwuj swoją wycieczkę!
BARDZO WAŻNE- Państwa adres e-mail i daty urodzenia muszą być wpisane poprawnie!
Wraz z umową otrzymają Państwo indywidualny numer rachunku bankowego, na który należy wpłacić zaliczkę w ciągu 72 godzin od dokonania rezerwacji. Termin wpłaty oznacza datę zaksięgowania wpłaty na naszym koncie a nie datę wykonania przelewu! Proszę nie przesyłać potwierdzenia dokonania wpłaty.
W przypadku braku wpłaty na rachunku w wyznaczonym terminie system automatycznie anuluje rezerwację i miejsca wrócą do sprzedaży, będą mogły zostać zarezerwowane przez inną osobę.

RAMOWY PROGRAM

1.dzień.
Wyjazd z Oleśnicy ( hotel Perła) o godz. 5.00, z Wrocławia (Zakrzów, parking koło Biedronki ul. Przedwiośnie 1) o godz. 5.30. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry do Serbii. Przyjazd do Belgradu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
2.dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Krótkie zwiedzanie Belgradu, , określanego czasem “Sercem Bałkanów”, byłej stolicy Jugosławii, a obecnie Serbii, miasta przeróżnych kultur i gościnnych ludzi. Zwiedzania najstarszej części miasta czyli twierdzy Kalemegdan, która znajduje się u samego ujścia Sawy do Dunaju, a z jej murów rozpościera się przepiękny widok na rzeki i miasto, bastionu Kula Nebojsa i cerkwi św. Petki z „cudownym źródełkiem”. Spacer ulicą Kneza Mihaila- jedną z najstarszych ulic w Belgradzie, gdzie mieszkańcy zwykli spędzać większą część dnia popijając kawę i odpoczywając. Zobaczymy również Cerkiew św. Sawy, jeden z największych prawosławnych obiektów sakralnych na świecie. Została zbudowana w miejscu, gdzie w XVI Turcy spalili szczątki św. Sawy. Słynna dzielnica Zemun, gdzie w przeszłości przebiegała granica między Austro-Węgrami a Imperium Osmańskim. Po zakończeniu zwiedzania wyjazd z Belgradu. Przejazd przez Macedonię Północną do Grecji. Przyjazd do Paralii na Riwierze Olimpijskiej w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.
3.dzień.
Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek, spacer nad morzem lub plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
4.dzień.
Śniadanie. Przejazd od Parku Narodowego Olimpu, położonego na zboczach mitycznej góry – siedziby mitycznych bogów greckich, spacer wąwozem rzeki Enipeas. Wizyta w Litochoro, gdzie spotkamy się z mitologia grecką. Przejazd do Starego Pantelejmon- góralskiej wioski z piękna panorama na część Riwiery olimpijskiej i wybrzeże Morza Egejskiego. Powrót do Paralii w godzinach popołudniowych. Czas wolny. Obiadokolacja. nocleg.
5.dzień.
Śniadanie. wykwaterowanie. Przejazd do Kalambaki. Zwiedzanie średniowiecznych klasztorów, które położone w trudno dostępnym rejonie, “zawieszone” na skałach” od setek lat dają schronienie mnichom. Meteory, nazywane często greckim ósmym cudem świata, zdobyły szczególną popularność turystyczną w 1981 roku, tuż po premierze filmu z Jamesem Bondem: “Tylko dla twoich oczu”. Dziś udostępnionych jest 6 spośród dawnych 24 klasztorów. Meteory to drugie co do wielkości centrum monastyczne ( po świętej Górze Athos) w Grecji. Zapoznanie się z architektura bizantyjską, wnętrzem klasztorów i sztuką pisania ikon- wizyta w pracowni ikon. Przejazd do miejscowości Kamena Vurla. Obiadokolacja. Nocleg.
6.dzień.
Śniadanie. Przejazd do portu Amaliapoli. Rejs na jedną z wysp archipelagu Sporad Północnych- Skiatos. Wyspa słynie z przepięknych plaż i scenerii uwiecznionej na wilkeim ekranie w filmie “Mamma Mia”. Podczas 2-godzinnego rejsu mamy okazje nauczyć si podstawowych kroków tańca greckiego, podziwiać fantastyczne widoki wyspy Ewia i półwyspu Pilio, a czasem nawet spotkać delfiny.Spacer wąskimi uliczkami stolicy wyspy- Skiathos, czas wolny. Następnie półgodzinny rejs na jedną z najpiękniejszych plaż – Kukunaries zachwycającej drobnym, złotym piaskiem i lazurową, ciepłą wodą- czas na plażowanie. Powrót do portu Amaliapoli. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
7.dzień.
Śniadanie. wykwaterowanie. Przejazd do Aten- stolicy Grecji. Objazd miasta, podczas którego podziwiać można Stadion Kalimarmaro, na którym rozegrały sie pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896r, Świątynię najwyższego z bogów greckich- Zeusa, Parlament Grecji wraz z uroczystą zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz Tryptyk ateński- Akademię Sztuk Pięknych, Uniwersytet Ateński, Bibliotekę Narodową.
Zwiedzanie górującego nad miastem wapiennego wzgórza- Akropolu- gdzie wśród zachowanych pozostałości po kompleksie antycznych świątyń odwiedzimy m.in. świątynię poświęcona bogini mądrości Atenie- Parthenon, Erechtejon, Świątynię Nike, Propyleje. Po zejściu z Akropolu poznamy m.in Areopag ( Mowa Apostoła Pawła na Areopagu), przespacerujemy się Agora Grecką, Rzymska do najstarszej dzielnicy Ateńskiej o nazwie Plaka. Czas wolny. Przejazd do miejscowości Lutraki. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
8.dzień.
Śniadanie. Przejazd nad Kanał Koryncki i na Półwysep Peloponez, którego bogactwo historii i pięknych krajobrazów zachwyca niemalże na każdym kroku. Zwiedzanie zaczniemy od cytadeli mykeńskiej, głównego ośrodka politycznego Grecji epoki brązu. Wśród ruin zobaczymy mury cyklopie, cytadelę, Lwią Bramę, muzeum i Grób Agamemnona. To tu właśnie- w Mykenach, rozwijała się wspaniała cywilizacja, zwana mykeńską. Następnie przejazd do Epidauros- słynącego z teatru o doskonałej po dziś dzień akustyce oraz centrum kultu Asklepiosa, boga lekarzy, gdzie leczono różne schorzenia. Największy rozkwit uzdrowiska miał miejsce w IV w p.n.e.
Przejazd do Nafplio- pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z niewoli tureckiej, założonej- zgodnie z mitologia grecką- przez Nafpliosa- syna Posejdona.
Choć historia miasta sięga czasów prehistorycznych to największy rozkwit przypadł na czasy weneckie i to właśnie z tego okresu pochodzi starówka Nafplio, zbudowana na bagnistych, osuszonych terenach, podobnie jak stolica Wenecjan.. Centrum miasta stanowi plac Syntagma ( Konstytucji) otoczony historycznymi budynkami, a nad nim dominują dwie twierdze z czasów weneckich i tureckich: Twierdza Palamidi i Akronafplia, natomiast nabrzeża strzeże urokliwa, maleńka twierdza Butzi.
Uroku spacerom uliczkami Nafplio dodają pnące się niemal wszędzie bugenwille. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. nocleg.
9.dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Grecji Północnej. /w godzinach popołudniowych przyjazd do Salonik- krótkie zwiedzanie miasta: Biała Wieża będąca symbolem Salonik, Bazylika Św. Demetriusza- patrona miasta, Łuk Galeriusza. Przejazd do hotelu w okolicy Salonik. Zakwaterowanie. obiadokolacja. nocleg.
10.dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Macedonię Północną do Serbii. Przyjazd do hotelu w okolicy Belgradu. Zakwaterowanie . Obiadokolacja. nocleg
11.dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd przez Węgry, Słowację Czechy. Przyjazd do {Polski w godzinach wieczornych.

TERMINY i CENNIK

ŚWIADCZENIA

Cena zawiera

 • przejazd komfortowym autokarem, bez nocnych przejazdów!
 • zakwaterowanie: 10 noclegów w hotelach lub pensjonatach o standardzie ***, 2 noclegi w okolicy Belgradu, 3 noclegi w Paralii, 2 noclegi w Kamena Vurla( lub w pobliżu), 2 noclegi w okolicy Lutraki, 1 nocleg okolicy Salonik. Pokoje 2lub 3-osobowe z łazienkami
 • wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadoklacji wg programu
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KL 20000Euro i NNW 10000zł

CENA NIE ZAWIERA

Dodatkowo płatne:

 • koszty realizacji programu: opłata za przewodników lokalnych, opłaty parkingowe, taksy klimatyczne, bilety wstępu, rejs statkiem, zestawy tour guide itp.- 120euro/osoba płatne obowiązkowo pilotowi grupy
 • obowiązkowa ustawowa oplata na TFG i TFP- 20zł/osoba
 • napoje do obiadokolacji

Dopłata do pokoju 1-osobowego 900,00zł
UWAGA! Miejsca w autokarze przydzielane są zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Istnieje możliwość wyboru miejsca w autokarze za dodatkową opłatą 80,00zł/osoba.

ZNIŻKI

GALERIA

FORMULARZ KONTAKTOWY

  Transport Osobowy Mechanika Pojazdowa

  HAPPY BUS Marek Kieryk
  Adres: Cieśle 14i, 56-400 Oleśnica
  NIP 911-102-62-43
  REGON: 930335410
  Organizator Turystyki nr zezwolenia 443/33/2010

  Konto bankowe:
  NEST BANK
  80 2530 0008 2056 1064 4176 0001

  Telefon, Email:
  tel. 601987675, tel.. 601760297
  e-mail: biuro@happybus.pl

  Szanowni Państwo,

  Informujemy, że w dniach 21.06-11.07.2024 przebywamy z grupami poza strefą Unii Europejskiej. Kontakt telefoniczny z nami w tym okresie będzie niemożliwy.

  Prosimy o przesyłanie wiadomości e-mail, Messenger, WhatsApp

  Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.

  System rezerwacyjny działa bez zakłóceń

  Za utrudnienia przepraszamy.