DREZNO JARMARK ŚWIĄTECZNY – Cena 105zł

DREZNO JARMARK ŚWIĄTECZNY – Cena 105zł

image_pdfimage_print

DREZNO – JARMARK ŚWIĄTECZNY

Termin:

07.12.2019

14.12.2019- brak miejsc

Cena: 105zł

DREZNO – stolica Saksonii, miasto rozsławione na całym świecie dzięki bogatym zbiorom sztuki i imponującym zabytkom. Nazywane często „Florencją nad Łabą”, chlubiące się Starówką, słynącą jako perła baroku kusi nieustannie gości z całego świata, a w okresie Bożonarodzeniowym oczarowuje co roku na nowo świąteczną atmosferą i jednym z najstarszych w Europie bożonarodzeniowych jarmarków, gdzie zapach strucli bożonarodzeniowych miesza się z wonią grzanego wina i pysznych smażonych kiełbasek. Jodła, kominiarz na szczęście, piękna dekoracja i największa na świecie świąteczna piramida tworzą niepowtarzalny nastrój. Odwiedzając świąteczny jarmark mają Państwo okazję skosztować drezdeńskiego Christstollen ( tradycyjnego ciasta z bakaliami) czy gorącego ponczu na rozgrzewkę, podziwiając jednocześnie odżywające w tym czasie stare, rzemieślnicze tradycje, malowane tkaniny, łużyckie wyroby garncarskie, wydmuchiwane ozdoby choinkowe i wiele innych.

Ramowy program:
Wyjazd z Oleśnicy (hotel Perła) o godz. 6.00, z Wrocławia ( Zakrzów-Biedronka ul. Przedwiośnie 1) o godz. 6.30. Przejazd do Bautzen. Krótki spacer po Starówce z wizytą na jarmarku świątecznym,. Przejazd do Drezna w godzinach przedpołudniowych. Zwiedzanie Starego Miasta, podczas niego zapoznamy się ze wspaniałymi zabytkami i mistrzowskimi budowlami słynnymi na całym świecie. Zwiedzanie m.in. rokokowego Pałacu Królewskiego Zwinger będącego dumą barkowego Drezna, mieszczącego m.in. Galerię Dawnych Mistrzów, Gabinet Matematyczna-Fizyczny, Muzeum Porcelany. Zapoznanie z architekturą Opery Sempera przy Pl. Teatralnym – miejsce prapremier najsłynniejszych oper, Kościóła Dworskiego – Hofkirche, katolickąiej katedry , zwanej również kościołem polskim, „Kamiennego Dzwonu”-Kościół Frauenkirche, Albertinum, Spacer po Starym Rynku z kościołem Św. Krzyża i Nowym Ratuszem. Zwiedzanie Skarbca-tzw. Neues Grunes Gewoelbe. Zapoznanie z prezentowanymi na Jarmarku świątecznym niemieckimi tradycjami adwentowymi w dziedzinie rękodzieła, kulinariów itp. Wyjazd z Drezna ok. godz. 18.00. Powrót w godzinach wieczornych.

Świadczenia:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • opieka pilota – przewodnika
  • ubezpieczenie KL i NNW

Dodatkowo płatne:
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów- ok. 30 euro- fakultatywnie

image_pdfimage_print

Drodzy Klienci!

Kontakt telefoniczny na numer kom. 601987675 nie będzie możliwy do 15.11.2023

Kontakt przez E-mail. WhatsApp, Messenger pozostaje bez zmian. Na wiadomości odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe.

Przepraszamy za utrudnienia!