SZWECJA na weekend PROMEM

SZWECJA na weekend PROMEM

INFORMACJE OGÓLNE

Rodzaj imprezy: Wycieczka autokarowo-promowa
Kraj/miejscowość: Szwecja/Karlskrona-Kalmar-Olandia + Gdańsk i Toruń
Ilość dni: 3
Ilość noclegów: 2
Termin: 13-15.06.2024
Wyżywienie: Hb
Transport: autokar + prom
Cena: 1250,00zł

KOMUNIKAT

UWAGA!!!! W Karlskronie i innych miejscach za wejścia do obiektów możliwość płatności wyłącznie kartą płatniczą. Wiele miejsc w Szwecji przestało ostatnio przyjmować gotówkę!!!!

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1.
Wyjazd z Oleśnicy ( hotel Perła)o godz. 6.00 ( autokar wyjeżdża z bazy w Cieślach o 5.30) Przejazd w kierunku Trójmiasta. Przyjazd do Gdańska we wczesnych godzinach popołudniowych. Spacer, podczas którego zwiedzimy. Stare Miasto z Ratuszem Staromiejskim, Wielkim Młynem oraz Główne Miasto ze słynną ulicą Długi Targ( Dwór Artusa, znana wszystkim fontanna Neptuna), Ratuszem Głównego Miasta, Żurawiem przy Długim Pobrzeżu. Spacer najpiękniejszą ulicą Starówki – ulicą Mariacką do jednej z największych świątyń gotyckich – kościoła Mariackiego Przejazd do Gdyni. Zaokrętowanie na prom do Karlskrony o godz. 20.00*. Wypłynięcie o godz. 21.00*. Obiadokolacja bufetowa na promie- bogaty i urozmaicony bufet z piwem, winem, napojami bezalkoholowymi no limit. Korzystanie z atrakcji i infrastruktury promu- bary, restauracje, dyskoteki, sklepy, strefa duty free.. Nocleg na promie.
Dzień 2.
Śniadanie bufetowe na promie. Przypłynięcie do Karlskrony, wyokrętowanie o 07:30.
Zwiedzanie Karlskrony- miasta wyjątkowego, zbudowanego na 33 z 1650 wysp tworzących archipelag, w uznaniu za doskonale zachowaną architekturę i plan miasta wpisanego na listę Dziedzictwa Światowego UNESCO. Przejazd na punkt widokowy Bryggereberget z widokiem panoramicznym na miasto. Przejazd Nabrzeżem Królewskim. Zwiedzanie, w trakcie którego zobaczymu m.in. : Stortorget czyli Wielki Rynek – jeden z największych znajdujących się w szwedzkich miastach, z pomnikiem Karola XI – twórcy miasta- pośrodku, Kościołami Św. Fryderyk i Świętej Trójcy, Targ Rybny, dzielnicę Björkholmen (Brzozowe Wzgórze) z szeregiem małych, bajecznie kolorowych domków, Stara Stocznia, Muzeum Morskie- czyli Muzeum Marynarki Wojennej – położone na wysepce Stumholmen, którego dużą atrakcję stanowi podwodny tunel umożliwiający zobaczenie wraku zatopionego żaglowca. Innymi atrakcjami są wycofane ze służby okręty, wśród których największe zainteresowanie wzbudza okręt podwodny HMS Neptun, Port Wojenny Karlskrona- wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Amiralitetskyrkan, Kościół Admiralicji – duża drewniana budowla sakralna, której zewnętrzne ściany pokryte są tradycyjnym dla Szwecji kolorem farby nazywanej Falu rödfärg (kolor czerwonego falu). Świątynia jest największym drewnianym kościołem w Szwecji mogącym pomieścić 4 tysiące osób, Przejazd do Kalmaru- niewielkiego, urokliwego, położonego nad Cieśniną Kalmarską miasta zamieszkanego już w czasach prehistorycznych.
Zwiedzanie: m.in. Katedra w Kalmarze- najwybitniejsze dzieło baroku w Szwecji, Ratusz, kolorowe domki Starego Miasta i największa atrakcja miasta- Zamek, pochodzący pierwotnie z XII wieku, pełniący funkcję obronno-obserwacyjną. W Zamku w 1397 roku podpisano tu Unię Kalmarską, która zjednoczyła trzy królestwa (Szwecję, Norwegię i Danię) pod przywództwem jednego króla. Przejazd ponad 6-kilometrowym mostem na druga pod względem wielkości wyspę Szwecji-
Olandię, której symbolem są m.in. wiatraki. Niegdyś było ich 2000, obecnie pozostało 350. Powrót do Karlskrony. Zaokrętowanie na rejs do Gdyni ok. 18.30*, obiadokolacja bufetowa, nocleg na promie.
Dzień 3.
Śniadanie na promie. Wyokrętowanie o 7.30*. Przejazd do Torunia- zwiedzania miasta Kopernika i pierników trasą zabytków wpisanych na listę dziedzictwa światowego UNESCO. m.in. Stare Miasto ( Łuk Cezara, Kościół Mariacki, Rynek Staromiejski z Ratuszem, Piernikową Aleją Gwiazd, pomnikiem Mikołaja Kopernika), Dom Kopernika, Krzywa Wieża, zespół murów obronnych, Droga Królewska, Katedra Świętojańska, Brama Mostowa, Ruiny Zamku Krzyżackiego, Kościół Św. Jakuba, Ratusz Nowomiejski. Czas wolny. Około 17.00 wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach wieczornych..

TERMINY i CENNIK

13-15.06.2024- 1230,00zł

REZERWACJA I PŁATNOŚCI

Rezerwacja możliwa od 20.12.2023

ŚWIADCZENIA

Cena zawiera
• Przejazd komfortowym autokarem
• Przeprawa promowa Gdynia- Karlskrona-Gdynia
• Zakwaterowanie: 2 noclegi na promie nocnym StenaLine, w kabinie Comfort Plus (bez okna)- kabina 2-4-osobowa
• Wyżywienie: 2 śniadania bufetowe na promie, 2 obiadokolacje bufetowe na promie z bogatym menu, piwem i winem no limit
• Opieka pilota
• Ubezpieczenie KL i NNW
• Opłaty drogowe i parkingowe

CENA NIE ZAWIERA

Dodatkowo płatne:

 • koszty realizacji programu – bilety wstępu i zestawy słuchawkowe 150zł- płatne obowiązkowo u pilota grupy
 • Obowiązkowa ustawowa oplata na TFG i TFP- 4,00zł/osoba

UWAGA. Miejsca w autokarze przydzielane są wg kolejności zgłoszeń. Wybór konkretnego miejsca możliwy jest za dodatkową opłatą 80zł/osoba.

ZNIŻKI

GALERIA

FORMULARZ KONTAKTOWY

  Transport Osobowy Mechanika Pojazdowa

  HAPPY BUS Marek Kieryk
  Adres: Cieśle 14i, 56-400 Oleśnica
  NIP 911-102-62-43
  REGON: 930335410
  Organizator Turystyki nr zezwolenia 443/33/2010

  Konto bankowe:
  NEST BANK
  80 2530 0008 2056 1064 4176 0001

  Telefon, Email:
  tel. 601987675, tel.. 601760297
  e-mail: biuro@happybus.pl

  Drodzy Klienci!

  Kontakt telefoniczny na numer kom. 601987675 nie będzie możliwy do 15.11.2023

  Kontakt przez E-mail. WhatsApp, Messenger pozostaje bez zmian. Na wiadomości odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe.

  Przepraszamy za utrudnienia!