WILNO na KAZIUKI

WILNO na KAZIUKI

INFORMACJE OGÓLNE

Rodzaj imprezy: wycieczka Wilno na Kaziuki
Kraj/miejscowość: Litwa/Wilno-Troki
Ilość dni: 3
Ilość noclegów: 2 depandance
Termin: 03-05.03.2023
Wyżywienie: HB
Transport: autokar
Cena: 850zł

RAMOWY PROGRAM

Kaziuki- tradycyjny jarmark organizowany w Wilnie już od ponad 400 lat z okazji święta patrona Litwy i Polski, a niegdyś Rzeczypospolitej Obojga Narodów – Świętego Kazimierza jako 26-letniego królewicza, niedoszłego następcy tronu po Kazimierzu Jagiellończyku. Kaziuki narodziły się w XVII wieku po kanonizacji królewicza w 1602 roku, a w XIX stuleciu przekształciły się w jarmark, który do tej pory jest największym i najbardziej oczekiwanym wydarzeniem tego typu nie tylko na całej Litwie. Odpustowe święto przyciąga wielu rzemieślników, artystów, twórców rękodzieła, malarzy, mieszkańców i wszystkich wielbicieli zabawy. W okresie odpustu uliczki wileńskiej starówki nabierają szczególnego charakteru, wypełniając się kolorowymi straganami oferującymi wyroby rękodzieła ludowego, smakołyki regionalnej kuchni a także tradycyjne palmy wileńskie uwite z ziół, suszonych kwiatów i zbóż. Przez cały czas trwania imprezy ulice starówki wileńskiej zapełniają się kolorowymi stoiskami, kramami, na których prezentowane są dzieła litewskich rzemieślników oraz sztuki ludowej.
Kiermaszowi towarzyszy wyjątkowy i wesoły nastrój, występy kapel ludowych oraz uliczne przedstawienia teatralne.

1.dzień
Wyjazd o godz. 0.30 Oleśnicy ( hotel Perła). Możliwy wyjazd z Cieśli po wcześniejszym ustaleniu ( wyjazd o godz. 0.00) Przejazd do Wilna. Przyjazd w godz. przedpołudniowych. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie miasta: m.in. Cmentarz na Rossie, Ostra Brama z wejściem do kaplicy z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Kościół Św. Teresy , Cerkiew Św. Ducha i Św. Mikołaja, Dom Adama Mickiewicza. W trakcie zwiedzania czas wolny na kawę. Obiadokolacja w restauracji w Wilnie. Przejazd do hotelu . Zakwaterowanie. Nocleg.
2.dzień
Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Wilna –Góra Trzech Krzyży, barokowy Kościół Św. Piotra i Pawła oraz Wojskowy Cmentarz na Antokolu. . Przerwa na kawę. Dalsze zwiedzanie miasta – Górny Zamek, Uniwersytet im. Stefana Batorego, Kościół Św. Ducha, Archikatedra Wileńska z grobami królewskimi wraz z Kaplicą Św. Kazimierza. Czas wolny na jarmarku kaziukowym- możliwość nabycia oryginalnych, rękodzielniczych wyrobów ludowych i posmakowania potraw tradycyjnej kuchni wileńskiej, Przejazd do hotelu. Obiadokolacja w restauracji w Wilnie. Powrót do hotelu.Nocleg.
3.dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Trok. Zwiedzanie Zamku Wielkich Książąt Litewskich na Jeziorze Galve. Następnie zwiedzanie miasta – Klasztor Bernardynów, Świątynia Karaimska. Czas wolny. Ewentualnie- degustacja kibinów z rosołem– tradycyjnej potrawy kuchni karaimskiej. Ok. 15.00 wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd w godz. nocnych.

TERMINY i CENNIK

REZERWACJA I PŁATNOŚCI

Rezerwacji należy dokonać poprzez przesłanie na adres: biuro@happybus.pl skanu lub zdjęcia wypełnionego i podpisanego formularza umowy-zgłoszenia oraz wpłatę zaliczki w wysokości 250,00 zł /osoba. Formularz znajduje się w zakładce DRUKI. https://happybus.pl/index.php/druki/
Dopłata do ceny całkowitej w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy,
ŚWIADCZENIA

ŚWIADCZENIA

Cena zawiera

 • przejazd komfortowym autokarem
 • zakwaterowanie- 2 noclegi w hotelu*** w Wilnie
 • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
 • opieka pilota
 • przewodnik miejscowy w Wilnie
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • obowiązkowa ustawowa opłata na TFG i TFP
 • opłaty drogowe i parkingowe

CENA NIE ZAWIERA

Dodatkowo płatne:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ok. 25Euro
 • obowiązkowa opłata za zestawy słuchawkowe i taksę klimatyczne (ok. 8 Euro)
 • degustacji kibinów z rosołem- ok. 10Euro

UWAGA! Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania.

ZNIŻKI

GALERIA

FORMULARZ KONTAKTOWY

  Transport Osobowy Mechanika Pojazdowa

  HAPPY BUS Marek Kieryk
  Adres: Cieśle 14i, 56-400 Oleśnica
  NIP 911-102-62-43
  REGON: 930335410
  Organizator Turystyki nr zezwolenia 443/33/2010

  Konto bankowe:
  NEST BANK
  80 2530 0008 2056 1064 4176 0001

  Telefon, Email:
  tel. 601987675, tel.. 601760297
  e-mail: biuro@happybus.pl

  Drodzy Klienci!

  Kontakt telefoniczny na numer kom. 601987675 nie będzie możliwy do 15.11.2023

  Kontakt przez E-mail. WhatsApp, Messenger pozostaje bez zmian. Na wiadomości odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe.

  Przepraszamy za utrudnienia!