AKTUALNOŚCI / KOMUNIKATY

image_pdfimage_print

TURYSTYKA W CZASIE PANDEMII

Szanowni Klienci!

Zapewniamy, że w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo imprezy turystyczne realizowane są z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi MZ i GIS, w tym z zasadą dystansu społecznego. Dlatego też zwiedzanie odbywać się będzie z wykorzystaniem indywidualnych zestawów audio, umożliwiających zachowanie dystansu społecznego.  Obiekty noclegowe należą do naszej sprawdzonej bazy i z pewnością są przygotowane pod względem sanitarnym zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Pomimo braku specjalnych wytycznych ze strony MZ, dedykowanych branży transportowej,  w trosce o Państwa bezpieczeństwo nasze autokary są regularnie zamgławiane środkiem wirusobójczym oraz dezynfekowane. Na wyposażeniu znajdują się środki dezynfekujące do rąk a pasażerom mierzona jest temperatura Podróżni zobowiązani są do zakrywania ust i nosa podczas podróży autokarem oraz podczas zwiedzania zamkniętych pomieszczeń

Mamy nadzieję, że także w obecnej rzeczywistości, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i należytej ostrożności nasze wycieczki przyniosą Państwu pełnie zadowolenia, relaksu i przyjemności!

Nadal pragniemy spełniać Państwa podróżnicze marzenia!!!

Do zobaczenia!!!

KOMUNIKAT DLA WYJEŻDŻAJĄCYCH DO CHORWACJI

Szanowni Klienci!

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z zasadami rezerwacji i płatności zawartych w ofercie imprezy turystycznej.

Jednocześnie informujemy, że władze Chorwacji wprowadziły szczególne regulacje obowiązujące przy przekraczaniu granicy. Obecne przepisy obowiązują oficjalnie do 15 czerwca br , ale najprawdopodobniej zostaną przedłużone także na sezon letni. Mają one na celu umożliwienie bezproblemowego przekraczania granicy kraju i szerokie otwarcie na ruch turystyczny, a z drugiej strony zapewnienie wszystkim turystom wypoczywającym w Chorwacji maksymalny poziom bezpieczeństwa. Granice Chorwacji mogą przekroczyć bezproblemowo : ozdrowieńcy legitymujący się zaświadczeniem lekarskim( nie ma wzoru takiego zaświadczenia!) lub pozytywnym wynikiem testu rt- PCR nie starszym niż 180 dni , osoby zaszczepione, jeżeli od drugiej dawki lub jednodawkowej szczepionki minęło min. 14 dni, osoby posiadające negatywny wynik testu rt-PCR lub testu antygenowego wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy oraz osoby, które przyjęły tylko pierwszą dawkę szczepionki ale wcześniej ( powyżej 180 dni) chorowały na COVID 19. Powinny udokumentować wówczas zarówno szczepienie jak i przechorowanie. Z obowiązku powyższego zwolnione są dzieci do 12 r.ż- tutaj nastąpiła korzystna zmiana! . Jednocześnie informujemy, że wymogi takie jak obowiązek szczepień/wykonania testu w kierunku obecności koronawirusa czy tez obowiązek odbycia kwarantanny po powrocie do kraju, zgodnie z obowiązującą Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017r. nie stanowi podstawy do bezkosztowej rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej. W przypadku pozytywnego wyniku testu przed wyjazdem na Kliencie spoczywa obowiązek zapłaty 100% ceny imprezy turystycznej.

Żywimy jednak głęboką nadzieję, że sezon letni 2021 zbliży nas do normalności i pozwoli wypoczywać jak wcześniej!!!

Zespół HAPPY BUS

image_pdfimage_print