MALTA na ferie- ferie na MALCIE

MALTA na ferie- ferie na MALCIE

INFORMACJE OGÓLNE

Rodzaj imprezy:wycieczka objazdowa
Kraj/miejscowość: MALTA
Ilość dni: 8
Ilość noclegów: 7
Termin: 21-28.02.2023
Wyżywienie: HB+
Transport: samolot (cena nie obejmuje biletu lotniczego) , autokar
Cena: 2250,00zł+ bilet lotniczy

KOMUNIKAT

Cena imprezy nie obejmuje biletu lotniczego na Maltę i z powrotem. Cena biletu grupowego wyniesie 1350zł+bagaż, cena biletu zakupionego indywidualnie jest zdecydowanie niższa. Lot linii Ryanair na trasie Wrocław-Valetta, Valetta -Wrocław
Z uwagi na brak możliwości bezkosztowego zwrotu biletów lotniczych zalecamy rozważenie wykupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. Koszt składki ubezpieczeniowej wynosi ok.4,5% ceny biletu lub ceny imprezy turystycznej.
UWAGA! Należy pamiętać, że częste, powtarzalne sprawdzanie cen biletów lotniczych na danej trasie będzie powodowało wzrost tych cen!!!!

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1.
Wylot z Wrocławia liniami rejsowymi Ryanair, przelot na Maltę ( cena podstawowa nie obejmuje biletu lotniczego). Przylot na lotnisko na Malcie., Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Wypoczynek. Obiadokolacja. Ewentualnie wyjście na plaże. Nocleg.
Dzień 2.
Valetta (stolica Malty) + Trzy Miasta (Vittoriosa – Cospicua – Sanglea)
Śniadanie. Przejazd do Valetty – stolicy Malty, której zespół miejski w całości wpisany jest na listę UNESCO. Zwiedzanie z przewodnikiem: konkatedra św. Jana Chrzciciela szczycąca sie dziełem Caravaggia ” Ścięcie Św. Jana chrzciciela”, Pałac Wielkich Mistrzów Zakonu Maltańskiego (z zewnątrz), ruiny Royal Opera, pomnik Jana de LaValette, Ogrody Baracca na bastionie św. Piotra i Pawła ze wspaniałą panoramą miasta i Wielkiego Portu, czas wolny na zakupy. Przejazd do Vittoriosa (dawniej Birgu) położonego naprzeciwko Valetty w bezpośrednim sąsiedztwie Cospicua i forteca Sanglea z którymi tworzy tzw. Trzy Miasta, które pierwotnie obrali za siedzibę przybyli na wyspę Kawalerowie Maltańscy. Powstało wtedy wiele wspaniałych budowli między innymi most zwodzony oraz imponujący Fort św. Anioła. Fortyfikacje odegrały ważną rolę w 1565 roku i zahamowały ekspansję osmańską na inne państwa Europy. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych., Obiadokolacja, Nocleg.
Dzień 3.
Mdina – Rabat – Klify Dingli i południe Malty
Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem. Przejazd do Mdiny – pierwszej stolicy Malty, centralnie położonego, niewielkiego i cichego miasteczka z bogatą historią, przyciągające labiryntem wąskich i krętych uliczek – zwiedzanie centrum, zwiedzanie Katakumb Św Pawła. Następnie przejazd na punkty widokowe – majestatyczne Klify Dingli, wizyta w winiarni, rejs blue grotto lub wizyta w świątyni Hagar QIM. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4.
Rejs na Comino i Błękitną Lagunę
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie- za dodatkową opłatą ( 30 Euro) rejs na wyspę Comino. Na wyspie znajduje się jedna z głównych atrakcji turystycznych Malty – Blue Lagoon (Błękitna Laguna) – możliwość plażowania i kąpieli (dla chętnych). Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5.
Wypoczynek
Śniadanie. Dzień do dyspozycji uczestników. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień.6
Gozo- magiczna wyspa
Śniadanie. Przejazd na prom i rejs na Gozo zwane Magiczną Wyspą. będące mniejszą siostrą Malty. Wyspa urzeka bajecznymi krajobrazami, zatem dlatego najpewniej Odyseusz tutaj właśnie spędził siedem lat zwabiony przez nimfę Kalipso. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym autokarem: stolica wyspy Vittoria-Rabat (miejsce zamieszkałe od czasów neolitu), Forteca Il Castello, z której rozpościera się malownicza panorama na miasteczko i wyspę , punkty widokowe, Ramla Bay, Marsalforn i Salt Pans, Dwejra- gdzie podziwiać można różnorodne formacje skalne wyrzeźbione przez morze w wapieniu na przestrzeni tysięcy lat. Wizyta w butikowej winiarni Tal Massar ( koszt dodatkowy 30 euro). Czas wolny w miejscu gdzie można obejrzeć gozitańskie wyroby. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 7.
Środkowa i południowa Malta
Śniadanie. Przejazd z przewodnikiem na zwiedzanie: Mosta- z zainspirowaną rzymskim Panteonem neoklasycystyczną Rotundą pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wewnątrz której znajduje się replika niemieckiej bomby zrzuconej 9 kwietnia 1942 r., Ta Qali craft Village- wioska dla lokalnych rzemieślników, których obserwować można w pracy, wykonujących skomplikowane dzieła sztuki ze szkła, montujących oryginalną srebrną biżuterię filigranową, rzeźbiących lokalne wapienie i wiele innych. , Ogrody San Anton, Blue Grotto, Marsaxlokk village – pocztówkowy symbol wyspy, gdzie na nabrzeżu można zobaczyć tradycyjne trójkolorowe maltańskie łodzie „luzzu”, Opcjonalnie wizyta w winiarni. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. nocleg.
Dzień 8.
Śniadanie. Czas do dyspozycji uczestników. Transfer na lotnisko. Wylot z Malty.

TERMINY i CENNIK

21-28.02.2023- 2250,00zł+ bilet lotniczy

REZERWACJA I PŁATNOŚCI

Rezerwacji należy dokonać poprzez przesłanie na adres: biuro@happybus.pl skanu lub zdjęcia wypełnionego i podpisanego formularza umowy-zgłoszenia oraz wpłatę zaliczki w wysokości 650,00 zł /osoba. Formularz znajduje się w zakładce DRUKI. https://happybus.pl/index.php/druki/
Dopłata do ceny całkowitej w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy,

ŚWIADCZENIA

Cena zawiera

 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu 4* w okolicy miejscowości Qawra, oddalony o kilka minut spacerem od plaży i nadmorskiej promenady. pokoje 2-osobowe, z łazienkami, TV, Wi-Fi.
 • wyżywienie: HB+: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 • opieka pilota
 • usługa przewodnika lokalnego realizującego program zwiedzania
 • transfery z i na lotnisko na Malcie
 • transport autokarem lokalnego przewoźnika
 • ubezpieczenie KL 20000Euro i NNW 15000zł
 • obowiązkowa ustawowa opłata na TFG i TFP

CENA NIE ZAWIERA

Dodatkowo płatne:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za zestawy słuchawkowe, kosztu rejsu łódkami i przepraw promowych pomiędzy wyspami. Orientacyjne koszty :
 • zestawy słuchawkowe 10 Euro/os, Katedra Św. Jana 15 Euro, Fort św. Anioła 12 Euro, przejazd gondolami do 3 MIAST- 2 euro, REJS gondolami po WIELKIM PORCIE 10 euro, Katakumby 6 euro, Blue Grotto 8 euro,WINIARNIA BUTIKOWA 35 euro, rejs na Comino 30 euro, prom na Gozo 5 euro,
 • dopłata do pokoju 1-osobowego 200 euro

ZNIŻKI

GALERIA

FORMULARZ KONTAKTOWY

  Transport Osobowy Mechanika Pojazdowa

  HAPPY BUS Marek Kieryk
  Adres: Cieśle 14i, 56-400 Oleśnica
  NIP 911-102-62-43
  REGON: 930335410
  Organizator Turystyki nr zezwolenia 443/33/2010

  Konto bankowe:
  NEST BANK
  80 2530 0008 2056 1064 4176 0001

  Telefon, Email:
  tel. 601987675, tel.. 601760297
  e-mail: biuro@happybus.pl

  Drodzy Klienci!

  Kontakt telefoniczny na numer kom. 601987675 nie będzie możliwy do 15.11.2023

  Kontakt przez E-mail. WhatsApp, Messenger pozostaje bez zmian. Na wiadomości odpowiemy najszybciej jak będzie to możliwe.

  Przepraszamy za utrudnienia!