WIELKOPOLSKA 2 dni cena od 250zł

KOLEBKA PAŃSTWA POLSKIEGO

Ostrów Lednicki – Gniezno – Wenecja – Biskupin –

Kórnik- Rogalin/ Kruszwica-Licheń

2 dni

cena od 250zł

termin: wiosna – jesień

Ramowy program:

1 dzień

Wyjazd o godz.7.00. Przejazd do Ostrowa Lednickiego – zwanego „ wczesnopiastowskim Wawelem”, historycznego miejsca leżącego na wyspie w centrum plemienia Polan, w którym toczy się akcja powieści „Stara baśń”. Zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów.

Przejazd do Gniezna – pierwszej stolicy państwa Polan. Zwiedzanie: Bazylika Prymasowska pw. Wniebowzięcia NMP i Św. Wojciecha na wzgórzu Lecha – katedra koronacyjna pierwszych królów Polski, mieszcząca m.in. srebrną trumnę z relikwiami Św. Wojciecha; Drzwi Gnieźnieńskie – odlany z brązu zabytek sztuki romańskiej, przedstawiający w 18 polach sceny z życia Św. Wojciecha; dzwonnica z jednym z największych dzwonów w Polsce- Wielkim Św. Wojciechem; pomnik króla Bolesława Chrobrego przed katedrą,

Wycieczka kolejką wąskotorową do Wenecji- zwiedzanie: Muzeum Kolei Wąskotorowej stanowiącego oryginalny skansen m.in. 17 zabytkowych parowozów, ruiny XIV-wiecznego zamku Krwawego Diabła Weneckiego. Przejazd do Biskupina – Starożytnej Osady Łużyckiej stanowiącej dziś Rezerwat Archeologiczny. Możliwość wzięcia udziału w lekcji dydaktycznej : np. lepienia naczyń z gliny, wyrobu paciorków, tkania i przędzenia itp.

Zakwaterowanie w ośrodku. Obiadokolacja. Nocleg.

2.dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Kórnika i zwiedzanie rozległego zabytkowego parku z romantyczną rezydencją, wzniesioną na korzeniu późnośredniowiecznego zamku rycerskiego . Wizyta w neogotyckim zamku Działyńskich. Następnie spacer po największym i najstarszym arboretum w Polsce, zawierającym ok. 3 tys. gatunków drzew i krzewów, w tym wiele egzotycznych. Przejazd do Rogalina. Zwiedzanie XVIII-wiecznego pałacu oraz spacer malowniczym parkiem krajobrazowym w stylu francuskim z unikatowym w skali europejskiej skupiskiem starych dębów. Spośród nich największą sławą cieszą się, noszące imiona legendarnych słowiańskich braci, dęby Lech, Czech i Rus. Ok. 16.30 wyjazd w drogę powrotną. Po drodze przerwa na posiłek. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Alternatywny program na 2.dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Kruszwicy –miejscowości nad Jez. Gopło, kojarzonej głównie z legendą o królu Popielu i Piaście Kołodzieju. Zwiedzanie pozostałości jednego z najsłynniejszych zamków w Polsce „mysiej wieży” i kolegiaty pw. Św. Piotra i Pawła- jednego z najlepiej zachowanych zabytków architektury romańskiej w Polsce. Przejazd do Lichenia – miejscowości pielgrzymkowej z Sanktuarium Maryjnym. Zwiedzanie m.in. największej świątyni w kraju – Bazyliki Matki Bożej Licheńskiej z cudownym obrazem Matki Boskiej Licheńskiej, Golgoty, cudownego źródełka. Przerwa na posiłek. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Uwaga! *Cena obowiązuje dla grupy 45 osób.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem ( barek, dvd, wc, klimatyzacja)
  • zakwaterowanie: jeden nocleg w ośrodku (pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie : 1 obiadokolacja, 1 śniadanie
  • opieka pilota na trasie
  • usługa przewodnicka

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów-ok. 35zł/osoba
  • lekcji dydaktycznej 6zł/os.
  • ogniska z kiełbaskami 5 zł/os (istnieje możliwość zorganizowania)
  • posiłku w drodze powrotnej