Mazury 5 dni

MAZURY
5 dni
zapytaj o cenę

Ramowy program:

1.dzień:

Wyjazd o godz. 6.00. Przejazd do Olsztyna . Zwiedzanie miasta: starówka, gotycki zamek kapituły warmińskiej,Muzeum Warmii i Mazur,barokowy Stary Ratusz, Wysoka Brama, gotycka katedra Św. Jakuba, Przejazd do ośrodka. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg

2.dzień

Śniadanie. Przejazd do Giżycka – największego miasta Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, którego największymi atrakcjami są: most obrotowy na Kanale Łuczańskim, zrekonstruowany zamek krzyżacki, sanktuarium Św. Brunona. Rejs statkiem po Jez. Niegocin do Wyspy Miłości – podziwianie przyrody Mazur z perspektywy wody. Przejazd do Twierdzy Boyen – wspaniałej budowli obronnej o kształcie siedmioramiennej gwiazdy.

Powrót do ośrodka. Obiadokolacja. Nocleg.

3.dzień

Śniadanie. Wycieczka do Gierłoży- gdzie istniała główna kwatera Hitlera, zwana „Wilczym Szańcem”. Zwiedzanie kompleksu, w składa którego wchodzą m.in. bunkier Hitlera, mieszkanie i schron Hermanna Goringa, Wizyta w sanktuarium słynącym za sprawą cudownej figury Najświętszej Marii Panny w Świętej Lipce.

Powrót do ośrodka. Obiadokolacja. Nocleg.

4.dzień

Śniadanie. Wycieczka do Mikołajek – żeglarskiej stolicy Polski, gdzie łączy się Jez. Tałty z Jez. Mikołajskim. Przejazd do Krutynia- esencji piękna Mazur, siedziby Mazurskiego Parku Krajobrazowego. – wizyta w muzeum przyrodniczym rezerwacie „Zakręt”. Przejazd do Leśniczówki Pranie – zwiedzanie Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Powrót do ośrodka. Obiadokolacja. Ognisko pożegnalne z pieczeniem kiełbasek.

5.dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Mrągowa. Wizyta w Miasteczku Mrongoville oraz w Muzeum Sprzętu Wojskowego ( możliwość przejażdżek). Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych.

* Cena obowiązuje dla grupy 45 uczestników

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd komfortowym autokarem ( klimatyzacja, barek, wc, dvd)
  • zakwaterowanie: 4 noclegi w pensjonacie. Pokoje 2,3,4 – osobowe z łazienkami
  • wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje
  • organizacja ogniska z kiełbaskami
  • rejs po Jeziorze Niegocińskim
  • ubezpieczenie NNW
  • obsługę pilota/przewodnika

Cena nie zawiera:

  • ewentualnych kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.
  • Program jest ramowy i może ulec zmianom na życzenie grupy. Kolejność realizowanych punktów programu może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych