Mazury 5 dni od 550zł

MAZURY

Zielona Szkoła

5 dni

cena od 550zł

Ramowy program:

1.dzień:

Wyjazd o godz. 6.00. Przejazd do Olsztyna . Zwiedzanie miasta: starówka, gotycki zamek kapituły warmińskiej,Muzeum Warmii i Mazur,barokowy Stary Ratusz, Wysoka Brama, gotycka katedra Św. Jakuba, Przejazd do ośrodka. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg

2.dzień

Śniadanie. Przejazd do Giżycka – największego miasta Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, którego największymi atrakcjami są: most obrotowy na Kanale Łuczańskim, zrekonstruowany zamek krzyżacki, sanktuarium Św. Brunona. Rejs statkiem po Jez. Niegocin do Wyspy Miłości – podziwianie przyrody Mazur z perspektywy wody. Przejazd do Twierdzy Boyen – wspaniałej budowli obronnej o kształcie siedmioramiennej gwiazdy.

Powrót do ośrodka. Obiad. Zajęcia dydaktyczno -sportowe na terenie ośrodka.( np. tor przeszkód, wyścig w workach, przeciąganie liny)

Kolacja. Dyskoteka. Nocleg.

3.dzień

Śniadanie. Wycieczka piesza po okolicy miejsca zakwaterowania z animatorem lub przewodnikiem lokalnym – zapoznanie z lokalną przyrodą, typem zabudowy, zwyczajami, miejscowymi zabytkami.

Powrót do ośrodka na obiad. Popołudniowa wycieczka do Gierłoży- gdzie istniała główna kwatera Hitlera, zwana „Wilczym Szańcem”. Zwiedzanie kompleksu, w składa którego wchodzą m.in. bunkier Hitlera, mieszkanie i schron Hermanna Goringa, Wizyta w sanktuarium słynącym za sprawą cudownej figury Najświętszej Marii Panny w Świętej Lipce.

Powrót do ośrodka. Kolacja. Podchody – ciekawa gra terenowa na zasadzie rywalizacji pomiędzy podgrupami. Nocleg.

4.dzień

Śniadanie. Wycieczka do Mikołajek – żeglarskiej stolicy Polski, gdzie łączy się Jez. Tałty z Jez. Mikołajskim. Przejazd do Krutynia- esencji piękna Mazur, siedziby Mazurskiego Parku Krajobrazowego. – wizyta w muzeum przyrodniczym rezerwacie „Zakręt”. Przejazd do Leśniczówki Pranie – zwiedzanie Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Powrót do ośrodka. Obiad.

Zajęcia dydaktyczno – sportowe ( ewentualnie przejażdżki konne)

Kolacja. Ognisko pożegnalne z pieczeniem kiełbasek.

5.dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Mrągowa. Wizyta w Miasteczku Mrongoville oraz w Muzeum Sprzętu Wojskowego ( możliwość przejażdżek). Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze – posiłek dla grupy.

Powrót w godzinach wieczornych.

* Cena obowiązuje dla grupy 45 uczestników + 3 opiekunów gratis.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd komfortowym autokarem ( klimatyzacja, barek, wc, dvd)
  • zakwaterowanie: 4 noclegi w ośrodku przystosowanym do obsługi grup szkolnych. Na terenie ośrodka boiska sportowe, sale świetlicowe/konferencyjne, sprzęt sportowy, miejsce na ognisko, dyskotekę itp. Pokoje 2,3,4 – osobowe z łazienkami
  • wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiady, 4 kolacje
  • organizacja dyskoteki, ogniska z kiełbaskami, gier i zajęć terenowych
  • rejs po Jeziorze Niegocińskim * Uwaga! Rejs może zostać zamieniony na spływ kajakowy. Dopłata 15zł/osoba
  • ubezpieczenie NNW
  • obsługę pilota/koordynatora

Cena nie zawiera:

  • ewentualnych kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

Program jest ramowy i może ulec zmianom na życzenie grupy. Kolejność realizowanych punktów programu może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych itp.