Kraków-Zakopane 3 dni od 380zł

KRAKÓW – ZAKOPANE

3-dni

cena od 380zł

Ramowy program:

1.dzień

Wyjazd o godz. 7.00. Przejazd do Krakowa. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie miasta, m.in. Trakt Królewski: Wawel, Katedra, krypty królewskie, Dzwon Zygmunta, Smocza Jama, przejście jedną z najstarszych ulic Krakowa-ulicą Grodzką do Rynku Starego Miasta, Kościół Mariacki, Sukiennice, Ratusz, pomnik A. Mickiewicza,Brama Floriańska, Barbakan, teatr im. J. Słowackiego.

Alternatywna trasa zwiedzania:

Kazimierz – Dzielnica Żydowska, gdzie odbędziemy podróż w czasie wąskimi uliczkami wśród kamieniczek, synagog, gotyckich kościołów, stylowych knajpek i małych galerii. Przejście na wzgórze Wawelskie z dawną siedzibą polskich władców i największą świątynią renesansową w Polsce – katedrą na Wawelu. Spacer ulicą Franciszkańską do Collegium Maius – najstarszej budowli Uniwersytetu Jagiellońskiego. Czas wolny w Rynku Starego Miasta.

Przejazd w okolice Zakopanego. Zakwaterowanie w pensjonacie. Obiadokolacja. Nocleg.

2.dzień

Śniadanie. Całodzienna wyprawa z przewodnikiem na szlak tatrzański: po drodze-Głodówka z widokiem na panoramę Tatr, później spacer do Morskiego Oka lub do Doliny Pięciu Stawów. Alternatywnie: piesza wycieczka do jednej z dolin tatrzańskich np. Dolina Chochołowska lub Dolina Kościeliska z Jaskinią Mroźną, ewentualnie przejście do Rusinowej Polany, po drodze kaplica na Wiktorówkach (w zależności od możliwości grupy i warunków pogodowych). Wizyta w tradycyjnej bacówce regionalnej. Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja. Nocleg.

3.dzień

Śniadanie. Przejazd do Zakopanego – zwiedzanie stolicy Tatr m.in: Jaszczurówki – kaplica N.S.P.J. zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza , dzielnica sportowa ze skoczniami narciarskimi, stok slalomowy na Nosalu, Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Przejazd ulicą Kościeliską podziwiając zabytkowe stare chałupy w typowym stylu zakopiańskim np. Willa „Koliba” Zwiedzanie najstarszego kościoła i cmentarza na Pęksowym Brzyzku – pierwszej zakopiańskiej nekropolii zwanej Cmentarzem Zasłużonych, spacer po Krupówkach – najsłynniejszym deptaku zakopiańskim. Czas wolny. Ok. godz. 15.00 wyjazd w drogę powrotną. Po drodze postój na posiłek. Przyjazd w godzinach wieczornych.

* Cena obowiązuje dla grupy 45 osób płacących. Dla grupy 35 osób cena wynosi 330zł.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem o podwyższonym standardzie ( wc, barek, dvd, klimatyzacja)
  • zakwaterowanie: 2 noclegi w pensjonacie, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
  • wyżywienie : 2 śniadania, 2 obiadokolacje
  • usługa przewodnicka w Krakowie
  • przewodnik tatrzański w Zakopanem

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w Krakowie i TPN

UWAGA!

  • Program jest przykładowy i może ulec modyfikacjom w zależności od potrzeb grupy.
  • Istnieje możliwość zorganizowania zajęć dodatkowych wieczorem- Imprezy z kapelą góralską w szałasie góralskim( 40zł-osoba) „zielonego kuligu” z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek lub wyjazdu na kąpieliska termalne. Koszt od osoby ok. 20zł.