Wiedeń Jarmark Świąteczny 160zł

 

JARMARK ŚWIĄTECZNY W WIEDNIU

 

1 dzień

CENA 160 zŁ


TERMIN: 01.12.2018

15.12.2018

 

Wiedeń – majestatyczna, urzekająca i pełna przepychu dawna stolica cesarstwa Habsburgów w okresie adwentu błyszczy tysiącami świateł i kusi jarmarkami. Wszędzie pachnie grzane wino i pieczone kasztany, a czas oczekiwania na Boże Narodzenie odmierza adwentowy kalendarz w oknach neogotyckiego Ratusza. Na licznych straganach prezentowane są ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, świece , drobne prezenty pod choinkę a dla smakoszy różne gatunki grzanego wina, ponczu i austriackie smakołyki. A wszystko to w otoczeniu zawieszonych nad głowami migocących lampionów w kształcie choinkowych ozdób i pierników. Zapraszamy w odwiedziny do tego magicznego miasta!

 

Ramowy program:

Wyjazd z Oleśnicy o godz. 1.00, z Wrocławia o godz. 1.30. Przejazd przez Czechy do Austrii. W godzinach rannych przyjazd do Wiednia na Wzgórze Kahlenberg, skąd Jan III Sobieski prowadził wojska podczas Odsieczy Wiedeńskiej. Rzut oka na panoramę Wiednia. Zwiedzanie polskiego kościoła Św. Józefa. Przejazd do centrum miasta. Zapoznanie z twórczością austriackiego ekstrawaganckiego artysty Hundertwassera - Hundertwasserhaus. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Objazd autokarem reprezentacyjnego bulwaru Ringsrasse – widok m.in. na Park Miejski, Parlament, Ratusz, Teatr Dworski, Uniwersytet, Kościół Wotywny. Spacer ulicami wiedeńskiej Starówki – m.in. Opera ( z możliwością zwiedzanie wewnątrz), Katedra Św. Szczepana, reprezentacyjne deptaki Kartnerstrasse, Kohlmarkt i Graben, dziedzińce i budynki zimowej rezydencji cesarskiej – Hofburga. Fakultatywne zwiedzanie komnat cesarskich, Kaplicy i Skarbca. Czas wolny na jednym z największych wiedeńskich jarmarków adwentowych na Rathausplatz. Ok. godz. 20.00 wyjazd z Wiednia. Powrót w godzinach nocnych.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem ( wc, klimatyzacja, dvd, cafe bar)

  • opiekę pilota

  • ubezpieczenie KL i NNW

  • usługa przewodnika lokalnego

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu ( Opera 9,00EUR, Hofburg ze Skarbcem ok. 10.00EUR)


UWAGA ! DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH POWYŻEJ 40 OSÓB ATRAKCYJNE ZNIŻKI! Możliwe również inne terminy wyjazdu!

Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.

71-3149786


Ania 601987675

Marek 601760297

biuro@happybus.pl


Zobacz nas na Facebooku