Drezno Jarmark Świąteczny 105zł

Lastminute - Lastminute

JARMARK ŚWIĄTECZNY W DREŹNIE


1 dzień


cena 105zł


termin:

08.12.2018


 

DREZNO- stolica Saksonii, miasto rozsławione na całym świecie dzięki bogatym zbiorom sztuki i imponującym zabytkom. Nazywane często „Florencją nad Łabą”, chlubiące się Starówką, słynącą jako perła baroku kusi nieustannie gości z całego świata, a w okresie Bożonarodzeniowym oczarowuje co roku na nowo świąteczną atmosferą i jednym z najstarszych w Europie bożonarodzeniowych jarmarków, gdzie zapach strucli bożonarodzeniowych miesza się z wonią grzanego wina i pysznych smażonych kiełbasek. Jodła, kominiarz na szczęście, piękna dekoracja i największa na świecie świąteczna piramida tworzą niepowtarzalny nastrój. Odwiedzając świąteczny jarmark mają Państwo okazję skosztować drezdeńskiego Christstollen ( tradycyjnego ciasta z bakaliami) czy gorącego ponczu na rozgrzewkę, podziwiając jednocześnie odżywające w tym czasie stare, rzemieślnicze tradycje, malowane tkaniny, łużyckie wyroby garncarskie, wydmuchiwane ozdoby choinkowe i wiele innych.


Ramowy program:

Wyjazd z Oleśnicy ( hotel Perła) o godz. 5.30, z Wrocławia ( Zakrzów, ul. Przedwiośnie 1- Biedronka) o godz. 6.00. Przyjazd do Drezna w godzinach przedpołudniowych. Spacer po Starówce, podczas którego zapoznamy się ze wspaniałymi zabytkami i mistrzowskimi budowlami słynnymi na całym świecie. Odwiedzimy m.in. rokokowy Pałac Królewski Zwinger będący dumą barkowego Drezna, mieszczący m.in. Galerię Dawnych Mistrzów, Operę Sempera przy Pl. Teatralnym – miejsce prapremier najsłynniejszych oper, Kościół Dworski - Hofkirche, katolicką katedrę , zwaną również kościołem polskim, „Kamienny Dzwon”-Kościół Frauenkirche, Albertinum, Stary Rynek z kościołem Św. Krzyża i Nowym Ratuszem.

Czas wolny na Jarmarku Świątecznym.

Wyjazd z Drezna ok. godz. 18.00. Powrót do Wrocławia w godzinach nocnych.


Cena zawiera:

- przejazd autokarem ( wc, klimatyzacja, dvd, caffe-bar)

- opiekę pilota-przewodnika

- ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 15- 25EUR)

 

UWAGA!

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów i po muzeach.DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH  MOŻLIWE INNE TERMINY WYJAZDÓW

71-3149786


Ania 601987675

Marek 601760297

biuro@happybus.pl


Zobacz nas na Facebooku